Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Program ten jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

Nasza szkoła pozyskała środki finansowe w kwocie 100 200,16 zł, które przeznaczono na stworzenie sali technicznej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania edukacyjne.

Uczniowie klas V na lekcjach techniki zakończyli projekt edukacyjny "Skrzat". Aby dokonać prezentacji swojego wytworu każdy uczeń miał za zadanie wykonać foto swojego " Skrzata". Super fotki powstały dzięki profesjonalnej lampie marki MITOYA zakupionej w ramach projektu rządowego "Laboratoria przyszłości". Prace - " Skrzaty" oraz ich zdjęcia można podziwiać w pracowni technicznej: #super fota# super skrzat# super lampa#

W ramach rządowego programu " Laboratoria przyszłości" zakupiliśmy białe magnesowe tablice, na których zamieszczamy prace uczniów, a także karty pracy do realizacji projektów technicznych.

W trzecim tygodniu czerwca uczniowie klas 4 postanowili zrobić swoim rodzicom i opiekunom miłą, słodką niespodziankę z okazji minionego DNIA MATKI i nadchodzącego DNIA OJCA.

Uwaga, uwaga!

Możecie wierzyć albo nie, ale w końcu drukarka 3 D - Adventurer 4 zakupiona w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" wykonała pierwszy zaprojektowany wytwór. Był nim breloczek do kluczy. Mamy nadzieję, że od teraz tych wytworów będzie więcej...... Wszystkie będziecie mogli podziwiać na stronie szkoły.

25 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte dla rodziców i dzieci, które przyjdą od września do klasy pierwszej. Oczywiście musieliśmy pochwalić się przedszkolakom i ich rodzicom naszą salą techniczną, która powstała dzięki środkom rządowym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Uczniowie klasy 6a dzięki narzędziom (wiertarko- wkrętarki, takery, piłki do drewna itp.)  zakupionym w ramach projektu rządowego "Laboratoria przyszłości" wykonali domki dla owadów.