Na ostatnich zajęciach koła przyrodniczego uczniowie klas piątych wykrywali skrobię w ziemniaku i mące ziemniaczanej. Uczniowie zabawili się również w detektywów i z użyciem jodyny odczytali sekretną wiadomość zapisaną na kartce papieru sokiem z cytryny. Okazało się, że papier zawiera skrobię.

Zapraszamy uczniów klas 8 oraz ich rodziców, opiekunów na Targi Edukacyjne, które odbędą się

25 marca w godz.17.00-19.00 w Szkole Podstawowej nr 45 w Łodzi.

Podczas tego wydarzenia będzie okazja do zapoznania się z różnymi ofertami edukacyjnymi na rok szkolny 2024/2025 szkół ponadpodstawowych publicznych i niepublicznych, poznać przedstawicieli szkół oraz uzyskać przydatne informacje dotyczące dalszej ścieżki edukacyjnej. To doskonała okazja, aby zacząć planowanie przyszłości zawodowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Uruchomiono Łódzką Bazę Edukacyjną [ lbe.edu.pl ] i połączonych z nią portali społecznościowych.
Ich powstanie ma na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów klas ósmych do procesu rekrutacji oraz rozpropagowanie oferty łódzkich szkół ponadpodstawowych wśród ósmoklasistów i ich rodziców.

Informacje o ŁBE znajdują się także na stronie Urzędu w zakładce dotyczącej Edukacji - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

List Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwa - Wodnickiej w związku z uruchomieniem Łódzkiej Bazy Edukacyjnej i połączonych z nią portali społecznościowych.

W Internecie, gazetach oraz książkach kulinarnych jest wiele przepisów na słodkie, a zarazem zdrowe przekąski dla dzieci. Podczas piątkowych warsztatów kulinarnych, dziewczynki z klasy drugiej, wykorzystały jeden z pomysłów i przygotowały szybki, pożywny oraz zdrowy deser.

Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o życiu dawnym i dzisiejszym. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą stylu życia ludzi w dawnych czasach, różnic w mierzeniu czasu, różnic w modzie, w transporcie oraz urządzeniach domowych.

Dn. 28.02 klasy 8a i 8b uczestniczyły w zajęciach oraz warsztatach w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi, które okazały się doskonałą okazją do przypomnienia sobie podstawowych konstelacji gwiazd oraz nauki tego, jak, gdzie i czego szukać na nocnym niebie.

W czwartek 29.02 zajęcia z uczniami klas 7. poprowadzili trenerzy z klubu Budowlani Łódź pod kierunkiem Oficera Regionalnego z Rugby – Michała Królikowskiego.