13-02-2024

Czy wybór zawodu to trudna decyzja?

Napisane przez: Agata Barańska

Tak, z pewnością tak! A najlepiej wiedzą o tym uczniowie klas 7 i 8. Dlatego też, żeby ułatwiać podjęcie decyzji uczniowie tych klas uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych do Pracowni Edukacji Przedzawodowej przy ul. Franciszkańskiej. Tam zmierzyli się z trudnymi zadaniami: zbudowanie układu elektrycznego na podstawie schematu i sprawdzenie jego działania oraz toczenie na tokarce do drewna breloka do kluczy.

Po warsztatach praktycznych były spotkania z doradcą zawodowym z ŁCDNiKP, podczas którego uczniowie mogli zbadać za pomocą kwestionariusza swoje predyspozycje zawodowe i odnieść się do swoich umiejętności i planów edukacyjnych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania.

ŁCDNiKP wspiera uczniów klas 8 współorganizując dla nich wycieczki zawodoznawcze, Festiwale Zawodów i Targi Edukacyjne, a szkoły średnie organizują Dni Otwarte, które gorąco polecam.

Ilość odsłon: 375 Ostatnio zmieniany: 13-02-2024