31-10-2014

Pomagamy łódzkim kasztanowcom

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w 3 godzinnych warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach szkolnego projektu „Pomóżmy łódzkim kasztanowcom". W trakcie zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej dowiedzieli się, co jest przyczyną złej kondycji kasztanowców – szrotówek kasztanowcowiaczek! A dokładniej larwy tego owada żerujące na liściach drzew. Korzystając z zasobów Internetu uczniowie zapoznali się z metodami walki z tym szkodnikiem. „Uzbrojeni" w te wiadomości przystąpili do walki z utrapieńcem: wykonali ulotki informujące o problemie nękającym kasztanowce. Ponadto zaopatrzeni w grabie uczniowie klas 4 wyruszyli wygrabić liście z alei kasztanowców rosnących przy szkole.

Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą kasztanowcom!

Ilość odsłon: 4714 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022