29-02-2016

Samorząd Uczniowski w I semestrze

Prymusi I semestr 2015 2016 Prymusi I semestr 2015 2016

W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 Samorząd Uczniowski pracował zgodnie z planem pracy i kalendarzem imprez szkolnych, jak również podejmował zadania dodatkowe, wynikające
z realizowanych projektów lub potrzeb szkoły.

Największą uwagę SU zwróciliśmy na rozwinięcie idei wolontariatu,
w tym zorganizowanie warsztatowego spotkania poświęconego tematyce pracy na rzecz innych oraz powołanie szkolnego Klubu Wolontariusza. Nawiązaliśmy współpracę z łódzkim hospicjum dla dzieci przy ul. Nastrojowej i po zakończeniu akcji zbierania korków dla Jasia Reca wraz z młodzieżą z XIII LO, zbieramy je teraz dla chorych dzieci będących pod opieką hospicjum w ramach akcji „Zakrętaki”.

Zorganizowaliśmy apel „Szkoła z zasadami” - promującego przestrzeganie norm w relacjach międzyludzkich, któremu towarzyszyły prezentacje klas i wystawa.

Przygotowaliśmy też uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Niepodległości. Sprawowaliśmy obsługę logistyczną Gali Matejkowskiej czyli podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Malujemy jak Matejko" oraz podczas Dnia Otwartego.

Zorganizowaliśmy też, jak co roku,  szkolną kwestę na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w formie konkursu „Złoto za serce” w SP 45 czyli kwestę
przed kwestą i braliśmy udział w pracach porządkowych oraz kweście na Starym Cmentarzu.
Drugim wyzwaniem był konkurs "Klasa z klasą" na najładniej udekorowaną klasę z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Akcja „KUPON NA 18” w ramach „Bezpieczna przerwa” nie zawsze przebiegała zgodnie z planem – były trudności z dostępem do sali. Stąd decyzja, aby przenieść ją do sali 20.
Jak się okazało z sukcesem.

Konsekwentnie promowaliśmy dobre wzory poprzez zorganizowanie Dnia Prymusa i wyróżnienie najlepszych w nauce i zachowaniu oraz liderów frekwencji. Wyróżniliśmy też wolontariuszy
w Dzień Dobrego Kolegi.

Ilość odsłon: 1579 Ostatnio zmieniany: 29-02-2016