27-01-2015

II debata sportowa w SP 45

20 stycznia 2014 zorganizowaliśmy w naszej szkole II debatę sportową. Jej tematem było zaplanowanie zadania, które będziemy realizować w II semestrze w ramach programu WF z Klasą. Udział w niej wzięło 47. uczniów z klas I-VI, reprezentujących wszystkich uczących się w naszej placówce. Po przedstawieniu dzieciom programu i możliwych zadań do wyboru, wspólnie ustaliliśmy, że od 1 marca będziemy realizować zadanie:

WF dla mniej wysportowanych.

Następnie uczestniczące w spotkaniu dzieci zostały podzielone na 5 grup. Mając do dyspozycji karty papieru, wypisały one swoje propozycje dyscyplin, konkurencji sportowych, gier i zabaw mogących zaangażować wszystkich uczniów w życie sportowe szkoły na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Następnie przedstawiciel każdej grupy zreferował, jaki rodzaj zajęć sportowych najbardziej by ich zainteresował.
Wnioski:
Uczniowie chcieliby, żeby na lekcjach było więcej: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, 2. ogni usportowionych, wyścigów rzędów, gier i zabaw z różnymi przyborami.
Mniej natomiast: biegania na świeżym powietrzu, ćwiczeń gimnastycznych i sprawdzianów.
My, nauczyciele wychowania fizycznego, zrobimy wszystko, aby sport i aktywność fizyczna były powszechnie dostępne dla wszystkich naszych uczniów. Postaramy się wprowadzić na zajęciach takie formy ruchu, które nie zniechęcą uczniów słabszych kondycyjnie. Do reprezentacji klas w rozgrywkach szkolnych w różnych dyscyplinach, będziemy wprowadzać też słabszych zawodników i słabsze zawodniczki. Mamy nadzieję, że te działania spowodują, że w sportowym życiu naszej szkoły będzie brało udział jak najwięcej uczniów.

Ilość odsłon: 2392 Ostatnio zmieniany: 27-01-2015
Więcej w tej kategorii: Sportowa debata w naszej szkole »