Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2016

SP 175 w Łodzi zorganizowała konkurs "ORTO - STROFKI", w którym Oliwka Michalska z kl. VI b zajęła pierwsze miejsce!!!

I kolejna niespodzianka!

Wiersz ten napisała Oleńka Fibor  z naszego szkolnego Klubu Zielonego Poety.  Jest ona uczennicą klasy 5 b.

Stało się to już tradycją, że co roku na ten konkurs sami piszemy wiersz.

Brawo, OLIWKO!

Brawo, OLEŃKO!

Szóste klasy w zgranej paczce wybrały się z wycieczką do przepięknego EC1, w którym mieści się nasze łódzkie Planetarium.

W "lotniczych"  fotelach, pod magiczną kopuła - śledziliśmy, jak rasowi astronomowie - "GWIAZDOZBIORY JESIENNEGO NIEBA"

Gwiazdy się nam ukazały...

Piątek - 25 listopada - to w naszej szkole święto bajek i baśni, które upłynęło pod hasłem "Książka to dopiero początek". Uczniowie w bajecznie kolorowych strojach przechadzali się korytarzami, uczestniczyli w ciekawych zajęciach zaproponowanych im przez klasy starsze, a także grali w baśniową grę podłogową. Uzdolnieni plastycznie uczniowie stworzyli Encyklopedię postaci z bajek i baśni, którą można oglądać w bibliotece szkolnej. Warto zerknąć na fotoreportaż z przebiegu tego wyjątkowego dnia.

Kategoria: Biblioteka

W wyjątkowym dniu - dniu baśni i bajek, zostały w klasach I-III, rozdane wyróżnienia za najpiękniejsze zeszyty, szybkie liczenie i piękne czytanie.

Wszystkim laureatom g r a t u l u j e m y  i czekamy na dalsze sukcesy!

W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja naszej szkoły bierze udział w cyklu zawodów Sześciobój Drużynowy o Puchar Dyrektora MOSiR-u.  W każdym miesiącu rozgrywana jest jedna konkurencja:

Kategoria: Sport

Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Samorząd Uczniowski przygotował inscenizację "Drogi Polaków do wolności" i przedstawił ją  z udziałem chóru uczniom naszej szkoły oraz rodzicom.