Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018

W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego przypominamy, że dzień:

1 czerwca 2018 r. - piątek

jest dodatkowym dniem wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tym dniu organizujemy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Dla wszystkich uczniów, których rodzice w tym dniu pracują czynna będzie świetlica szkolna w godz. 7.00-17.00. Nie ma obiadu.

Jeżeli w tym dniu Państwa dziecko będzie korzystało ze świetlicy szkolnej, prosimy o przekazanie tej informacji do wychowawcy klasy lub przekazanie jej w sekretariacie szkoły.

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kibicowaniu uczestnikom Rossmann Run czyli XVI Biegu Piotrkowską. Duża ekipa 22 uczniów pod opieką trzech nauczycieli dopingowała biegnących dodając im otuchy, siły i wiary. Słysząc hasła "Dacie radę!", "Jazda, jazda, jazda, każdy z was to gwiazda!" czy "Dużo siły macie i się nie poddacie!", zawodnicy uśmiechali się, dziękowali i czasem nawet jakby przyspieszali. A było to pod koniec biegu przy Piotrkowskiej 56. Jesteśmy pełni podziwu dla nich i na pewno wrócimy tu za rok.

Agnieszka Żuraw z klasy 6b zajęła II miejsce w III KONKURSIE WIEDZY O ŁODZI - ŁÓDŹ ZNANA I NIEZNANA pt. „ZNANI ŁODZIANIE”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 91 pod patronatem senatora RP Ryszarda Bonisławskiego. Gratulacje dla Agnieszki i jej rodziców.

Na konkurs, którego rozstrzygnięcie odbyło się 21 maja, zgłoszono 19 zakładek wykonanych różnymi technikami: rysowane, wyklejane, ozdabiane koronką, cekinami, czy piórkami. Z uwagi na wyjątkową urodę zakładek, wybór tych najlepszych okazał się bardzo trudny.

Kategoria: Biblioteka

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi ogrom czasu wolnego, który będziemy spędzać na podwórkach, łąkach, polach. W każdym z tych miejsc możemy spotkać różne zwierzęta. Co wtedy zrobić? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Pan Paweł, który przyszedł do nas ze swoim psem - MOKIM. Nasz Gość mówił o tym jak odczytać "psi język", co lubią psy, a czego nie należy robić. Uczył nas prawidłowej reakcji na psa, który nas atakuje - i teraz już każdy z nas zna pozycję "żółwia", która najlepiej ochroni nas w tej sytuacji.

Spotkanie z MOKIM i jego Panem było nie tylko bardzo ciekawe i pełne wrażeń, ale przełamało w niektórych z nas lęk przed dużym psem. D Z I Ę K U J E M Y !

We czwartek 17 maja uczniowie klas I b i 2 a uczestniczyli w zajęciach w Planetarium. W tym niezwykłym, bo okrągłym, pomieszczeniu oglądali nocne niebo. Nad ich głowami błyszczały gwiazdy układające się w konstelacje. Poznali położenie gwiazdy północy, oglądali przez teleskop, z tarasu budynku, panoramę naszego miasta. Podczas tego spotkania z NAUKĄ doświadczali i eksperymentowali pod bacznym okiem Pana Profesora Doświadczalskiego - dowiedzieli się co to jest prąd, dlaczego niektóre przedmioty przyciągają się, a niektóre odpychają. Szukali odpowiedzi na pytanie - dlaczego włosy podnoszą się i sterczą po przysunięciu do nich balona lub plastikowej rurki.

To były wspaniałe zajęcia, które we wszystkich wzbudziły wiele emocji i pobudziły jeszcze większa ciekawość!