Artykuły filtrowane wg daty: maj 2024

Każdy uczeń wie, jak ważne jest jedzenie owoców. Zawierają one mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm każdego człowieka. Podczas czwartkowych warsztatów kulinarnych w świetlicy szkolnej, dziewczynki z klasy IIa zrobiły smaczną i kolorową sałatkę owocową.

Kategoria: Świetlica

Przypominamy, że zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 w dniach 14-16 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminów, dlatego pozostałe klasy od 1 do 7 będą miały dni wolne od zajęć. Uczniowie mogą skorzystać z tego czasu na odpoczynek, naukę lub inne zajęcia pozaszkolne. Ważne jest, aby wykorzystać ten czas w sposób produktywny i efektywny, aby jak najlepiej przygotować się do dalszej nauki.

Dzień 17 maja br. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla wszystkich uczniów klas I – VIII.

W tych dniach zapewniamy opiekę świetlicy w godz. 7.00 – 17.00. Nie ma obiadu.

Egzamin odbędzie się w dniach 14-16 maja 2024 roku:

• 14 maja 2024 r. godz. 900 – język polski – 120 minut, (plus 60 min. dla ucz. z dostosowaniami)
  • 15 maja 2024 r. godz. 900 – matematyka – 100 minut, (plus 50 min. dla ucz. z dostosowaniami)
  • 16 maja 2024 r. godz. 900 – język angielski – 90 minut. (plus 45 min. dla ucz. dostosowaniami)

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.30. Obowiązuje strój galowy, legitymacja szkolna lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Uczniowie, którzy spóźnią się na egzamin nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej.

Przybory na egzaminie:

• Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych /ścieralnych.
  • Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem,
  • Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Na ostatniej godzinie zajęć z wychowawcą rozmawialiśmy o bezpieczeństwie offline i onlaine w ramach realizacji programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów” Fundacji UNAWEZA. Dowiedzieliśmy się czym jest cyberprzemoc – jedno z zagrożeń w świecie online. Poznaliśmy formy cyberprzemocy i strategie radzenia sobie z nimi.

Drodzy uczniowie!!!

20 maja 2024 roku w ramach projektu Ogólnopolskie Wybory Książek odbędzie się w naszej szkole głosowanie na ulubioną książkę dla dzieci i młodzieży. Do tego czasu zastanówcie się, która książka najbardziej zawładnęła waszym sercem -  niekoniecznie lektura - zapiszcie jej tytuł i autora na karteczce i schowajcie do piórnika, by nie zapomnieć w dniu głosowania.

Kategoria: Biblioteka