11-11-2015

„W Baśniowej Krainie”

Napisała:

Pod takim hasłem odbywał się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Przygotowania do realizacji tego projektu zaczęły się dużo wcześniej, kiedy to przedstawiciele wszystkich klas losowali baśnie dla swoich koleżanek i kolegów.  W poniedziałek, 26 października wszyscy uczniowie przebrali się za bohaterów wylosowanych baśni. Dzieci z klas II i III gościły grupę przedszkolaków  z okolicznych placówek.

  

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie plastycznym na najciekawszą ilustrację do baśni, którą wylosowała klasa.

Oto jego wyniki:

I miejsce – Martyna Józefiak, Ib;  Nikola Mirowska, IIc; Maksymilian Mączyński, IIc; Witold Fordoński, IIIa

II miejsce – Emilia Łysoniewska, Ib;  Julia Niedźwiecka, Ib; Sabina Józefiak, IIc; Wiktoria Misiak, IIc; Rafał Ropelski, IIIa

III miejsce – Karolina Kurowska, Ib;  Wiktoria Lendzion, IIa; Nikola Osiecka, IIa; Oskar Filipczak, IIIb

wyróżnienie – Laura Kołakowska, Ia

 

Uczniowie z powodzeniem rozwiązywali zagadki, a także sprawdzili swoją wiedzę w quizie, polegającym na określeniu z jakiej baśni pochodzi wybrany przedmiot. Każda prawidłowa odpowiedź była nagrodzona słodkim punktem.

Uczniowie klas starszych także włączyli się w wesołą zabawę. Oprócz przebrań, przygotowali konkursy, zagadki, kalambury i przedstawienia, które zaprezentowali swoim młodszym kolegom.

Podobał się nam ten Baśniowy Dzień.

 

Ilość odsłon: 3477 Ostatnio zmieniany: 13-11-2015
Scroll to top