Projekt "Lepsze perspektywy" współfinansowany

Wartość projektu: 903 00,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 840 020,00 zł

Czas realizacji projektu - 1.09.2018 - 31.08.2020

Celem ogólnym projektu jest:

Podniesienie poziomu kompetencji kluczowych u uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Łodzi oraz poprawa wyników nauczania poprzez:

• wsparcie uczniów w zakresie pozyskiwania nowych kompetencji kluczowych
  • podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli
  • doposażenie pracowni w środki dydaktyczne.

Zaplanowane w projekcie działania obejmują:

• realizację zajęć dla uczniów w zakresie rozwoju umiejętności kluczowych - umiejętności posługiwania się językiem obcym,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu rozwoju umiejętności matematycznych,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu kształtowania i rozwoju kompetencji kluczowych - przedsiębiorczość i umiejętności społeczne,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu rozwoju umiejętności przyrodniczych z zastosowaniem metody eksperymentu,
  • realizację zajęć wyrównawczych i specjalistycznych form terapii,
  • realizację zajęć dla uczniów w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych,
  • doposażenie pracowni szkolnych.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA PROJEKTU

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

Rok szkolny 2018/19

Harmonogram zajęć od 3.09.2018

Harmonogram zajęć od 4.02.2019

Harmonogram zajęć logopedycznych

Harmonogram zajęć terapii pedagogicznej

Harmonogram warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Harmonogram wycieczek edukacyjnych

17-06-2019

U fryzjera

Salon fryzjerski „Gabriel” był celem wycieczki zawodoznawczej zrealizowanej 17 czerwca 2019 r. w ramach projektu „Lepsze perspektywy”. Dziewczęta z klas VII poznały specyfikę pracy fryzjera – stylisty.

W ostatni czwartek roku szkolnego 2018/2019 (13 czerwca 2019 r.) odbyła się premiera spektaklu teatralnego w języku niemieckim pt. Rotkaeppchen - Czerwony Kapturek. Spektakl został przygotowany przez uczniów klas VIII na zajęciach kółka języka niemieckiego realizowanych w ramach projektu Lepsze perspektywy. Spektakl opracowany został jako duży projekt edukacyjny, w którym uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali różne jego elementy, tj.: sceny przedstawienia (aktorzy), dekoracje, rekwizyty i kostiumy (scenografowie i dekoratorzy).

Uczniowie klas VII i VIII uczęszczający na zajęcia koła fizyko – chemicznego realizowanego w ramach projektu „Lepsze perspektywy” mieli okazję pracować z Labdiscami. Za pomocą tych małych urządzeń można dokonywać pomiarów m.in. pH, wilgotności, napięcia i natężenia prądu, temperatury, poziomu hałasu.

W ramach projektu "Lepsze perspektywy" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w Planetarium EC1 w Łodzi oraz mogli zobaczyć wystawę nagrodzonych prac.

Uczniowie klasy VII a brali udział w zajęciach terenowych w Parku im. Adama Mickiewicza. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji projektu „Lepsze perspektywy”. Podczas zajęć uczniowie poznali funkcje społeczno-kulturowe parków i innych terenów zielonych w mieście, nauczyli się odróżniać różne gatunki drzew oraz poznali historie tego parku.

Uczniowie klas VIII uczęszczający na zajęcia koła fizyko – chemicznego realizowanego w ramach projektu „Lepsze perspektywy” przygotowali pokaz ciekawych doświadczeń dla uczniów klasy IIb. Dla młodszych kolegów było to pierwsze spotkanie z fizyką i chemią.

LISTOPAD 2018