Projekt "Lepsze perspektywy" współfinansowany

Wartość projektu: 903 00,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 840 020,00 zł

Czas realizacji projektu - 1.09.2018 - 31.08.2020

Celem ogólnym projektu jest:

Podniesienie poziomu kompetencji kluczowych u uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Łodzi oraz poprawa wyników nauczania poprzez:

• wsparcie uczniów w zakresie pozyskiwania nowych kompetencji kluczowych
  • podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli
  • doposażenie pracowni w środki dydaktyczne.

Zaplanowane w projekcie działania obejmują:

• realizację zajęć dla uczniów w zakresie rozwoju umiejętności kluczowych - umiejętności posługiwania się językiem obcym,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu rozwoju umiejętności matematycznych,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu kształtowania i rozwoju kompetencji kluczowych - przedsiębiorczość i umiejętności społeczne,
  • realizację zajęć dla uczniów z zakresu rozwoju umiejętności przyrodniczych z zastosowaniem metody eksperymentu,
  • realizację zajęć wyrównawczych i specjalistycznych form terapii,
  • realizację zajęć dla uczniów w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych,
  • doposażenie pracowni szkolnych.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA PROJEKTU

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

Rok szkolny 2018/19

Harmonogram zajęć od 3.09.2018

Harmonogram zajęć od 4.02.2019

Harmonogram zajęć logopedycznych

Harmonogram zajęć terapii pedagogicznej

Harmonogram warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Harmonogram wycieczek edukacyjnych

Rok szkolny 2019/20

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych 09.2019-.01.2020

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych 02.2020-06.2020

Harmonogram zajęć terapii pedagogicznej

Harmonogram zajęć terapii pedagogicznej od 3 lutego 2020 r

Harmonogram zajęć logopedycznych od 3 lutego 2020 r

Harmonogram warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni cz. I

Uczniowie klas VIII a i VIII b uczestniczyli w warsztatach w Experymenatarium w Manufakturze. Tematem warsztatów był ciekły azot, a odbywały się one w ramach realizacji projektu „Lepsze perspektywy”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest ciekły azot, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami.

Dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Frątczak z klasy VIII a oraz Maja Kulesza z klasy VIII b otrzymały wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie "Bo fizyka należy się bawić! – Człowiek i Księżyc”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi.

Uczestnicy koła informatycznego realizowanego w ramach projektu "Lepsze perspektywy" wybrali się do pobliskiego parku, aby w plenerze przetestować możliwości aparatów w różnych urządzeniach. Na warsztat wzięli lustrzankę, aparat w iPadach oraz we własnych smartfonach. Dodatkowo dowiedzieli się, jak właściwie wyeksponować na zdjęciu pożądany obiekt oraz w jaki sposób poprawnie je wykadrować.

Chętni uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Doradztwa Zawodowego w ZSBT przy ul. Kopcińskiego. Wycieczka ta, to element realizacji projektu „Lepsze perspektywy” w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Wiceprezydentem Miasta Łodzi i Dyrektorem ZSBT a firmą Grupa Ekoenergia Sp. z o.o.

Podejrzeliśmy „małych alchemików” w czasie zajęć koła przyrodniczego…

Fartuchy trochę za duże laughing ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Staje się tradycją udział uczniów klas VIII w Festiwalu Zawodów Technicznych w ŁSSE przy ul. Tymienieckiego 22G. We wtorek, 11 lutego 2020 r., uczniowie mieli możliwość poznania oferty łódzkich szkół technicznych oraz porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz przedstawicielami zakładów pracy, które objęły patronatem wybrane klasy w niektórych szkołach technicznych.

LUTY 2020