Na podstawie informacji Zarządu Oddziału ZNP Łódź- Bałuty powiadamiam, że

od dnia 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 45 rozpocznie się strajk,

w związku z tym nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.

Nie będzie też możliwości zapewnienia bezpiecznych warunków i opieki dzieciom w świetlicy szkolnej.

Negocjacje trwają i cały czas mamy nadzieję.

W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników proszę o zrozumienie

Dyrektor Małgorzata Zwolińska

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty… (M. Grechuta)

W piątek, 22 marca 2019 r., wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zabawach, które ukazały piękno tejże pory roku.

We wtorek i w środę (19 - 20 marca 2019 r.) dzieci zapisane do świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Wody. W tych dniach, wychowankowie dyskutowali o tym, jak ważną rolę w życiu istot żywych pełni woda, utrwalali wiadomości na temat jej obiegu w przyrodzie, rozpoznawali jej trzy stany skupienia, układali z rozsypanki wyrazowej o niej hasła, a także wspólnie wymyślali sposoby oszczędzania wody.

Drodzy uczniowie klas VIII zbliża się nieuchronnie czas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Na stronie Urzędu Miasta Łodzi znajdują się informacje o:

• rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych,
  • zasadach postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020,
  • informator do szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

W tym roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I – IV do udziału w konkursie na zakładkę do książki zainspirowaną powieścią dla dzieci, której akcja osadzona jest we współczesności. Jak zwykle znalazła się grupa uczniów, którzy podjęli wyzwanie. Ciekawe, czy odgadniecie jakie książki inspirowały uczestników konkursu.

Grupa uczniów klas VII i VIII przywitała wiosnę w dość nietypowy sposób... poznając tajniki druku w trójwymiarze. Wszystko za sprawą warsztatów zorganizowanych przez ŁCDNiKP w ramach Dnia Nowych Technologii.

W piątek, 1 marca 2019 r., uczniowie klasy V c udali się do Muzeum Historii Farmacji. Oprócz zwiedzania muzealnych eksponatów wzięli również udział w warsztatach, podczas których wykonywali pigułki, czopki.