„Bezpieczne surfowanie po sieci”- pod takim hasłem minął nam tydzień w świetlicy szkolnej. W czasie zajęć, dzieci podawały korzyści płynące z posiadania komputera, zapoznały się z treścią bajki terapeutycznej „Żółty berecik”. Następnie wymieniły najczęstsze zagrożenia jakie czyhają na nie w sieci.

W poniedziałek i we czwartek - 17 i 20 lutego 2020 roku biblioteka szkolna powitała w swoich progach uczniów klas pierwszych. Nowi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali zasady korzystania z księgozbioru. Wykonali także pracę plastyczną  oraz rozwiązywali wiele zagadek związanych z książkami, biblioteką i baśniowymi bohaterami.

Z okazji Walentynek - w piątek, 14 lutego - biblioteka szkolna zaprosiła czytelników do uczestniczenia w zabawie  polegającej na wypożyczeniu książek „w ciemno”. Uczniowie nie znali wcześniej nazwiska autora ani tytułu wybranej książki, gdyż była ona opakowana w papier. Mogli kierować się jedynie formatem i grubością „randkowiczek”. Zabawa wprowadziła element tajemniczości i ekscytacji. Wszystkie książki zostały szybko wypożyczone, bo bardzo lubimy niespodzianki!

W dniu 13.02.2020 r. (czwartek), w związku ze zbliżającymi się walentynkami uczniowie kl. I b rozmawiali o tym, czym jest dla nich szczęście. Na tablicy powstała mapa myśli, a na zakończenie dzieci wspólnie stworzyły najpiękniejszą Krainę Szczęścia.

Miło nam poinformować, że uczniowie Piotr Klimczak (kl. VIII a) Cyprian Galicki (kl. VII b) uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji szkolnych konkursu informatycznego AVATAREK. Wobec tego chłopcy będą rywalizować z innymi uczniami łódzkich szkół w Zespole Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi.

Chętni uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Doradztwa Zawodowego w ZSBT przy ul. Kopcińskiego. Wycieczka ta, to element realizacji projektu „Lepsze perspektywy” w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Wiceprezydentem Miasta Łodzi i Dyrektorem ZSBT a firmą Grupa Ekoenergia Sp. z o.o.

Chemia to nie tylko reakcje, probówki i wybuchy. Czasami dostajemy do zabawy „klocki”. Tutaj uczymy się budować modele węglowodorów nasyconych.