Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną kwestę na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w formie konkursu „Złoto za serce” w SP 45 czyli kwestę przed kwestą. Rok temu uznaliśmy ,że zebrana wtedy kwota 922,57 zł. jest rekordowa. W tym roku okazało się, że padł rekord absolutny. Zebraliśmy bowiem 1385 zł., a konkursie zwyciężyła klasa 4b, która zebrała największą kwotę - ponad 212 zł. 27 października grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w pracach porządkowych i kweście na Starym Cmentarzu. Więcej informacji w zakładce do projektu "Lepsze perspektywy".

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły oraz ich nauczyciele otrzymali podziękowania od organizatora III edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w trakcie której 406825 osób z całej Polski czytało książki.  Organizująca tę akcję, redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” podkreśliła, że znaleźliśmy się w gronie 2306 placówek, w których lubi się czytać. Pamiątką tego miłego czytelniczego święta jest dyplom, który będzie można obejrzeć w bibliotece.

We wtorek, 30 października 2018 r., reprezentacja naszej szkoły rozegrała na stadionie ChKS kolejne mecze piłki nożnej w ramach turnieju Tymbark - z podwórka na stadion, tym razem na szczeblu powiatowym. Chłopcy zajęli czwarte miejsce ustępując jedynie reprezentacjom typowych klubów sportowych. Jest to jak dotąd najwyższy wynik uzyskany przez naszą szkołę w tych zawodach!

Jesteśmy z Was dumni, chłopcy!

Marzenia się spełniają ... Będziemy mieć boisko wielofunkcyjne!

W piątek, 19 października 2018 r., Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018/2019. W tej licznej grupie zwycięzców znaleźliśmy się MY - Szkoła Podstawowa nr 45. Nasz projekt uzyskał łącznie 1710 głosów. Z tej okazji chcemy gorąco podziękować Wszystkim, którzy oddali głos na NASZE MARZENIE czyli SZKOLNE WIELOFUNKCYJNE BOISKO!!!

21-10-2018

Mali siłacze

W piątek, 19 października 2018 r., 10 -osobowa reprezentacja szkoły wystartowała w zawodach sportowych " Mali siłacze na maty".

W czwartek, 18 października 2018 roku, na stadionie Startu odbył się dzielnicowy turniej o puchar Tymbarka z cyklu " Z podwórka na stadion".

Nasza reprezentacja wystartowała w kategorii U10. Chłopaki zdobyli 29 goli, stracili tylko (a może aż) 3 gole. Dzięki temu uplasowali się na pierwszej pozycji i w najbliższą środę, 24 października, będą walczyć w finale.

Trzymajcie kciuki za Naszych wspaniałych chłopaków!!!

Z przyjemnością informujemy,

że z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pani Wicedyrektor Maria Błaszczyk

została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi

Pani Jolanta Ozimek

otrzymała  Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!