21-06-2024

WAKACJE !!!

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy wakacji letnich nadszedł już czas. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

Niech te wakacje będą pełne niespodzianek, przygód i uśmiechu na Waszych twarzach!

  • Dbajcie o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.
  • Korzystajcie z czasu wolnego na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.
  • Zachowujcie umiar w korzystaniu z elektroniki i mediów społecznościowych.
  • Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wody, zwłaszcza podczas kąpieli na basenie, jeziorze czy morzu.
  • Bądźcie pomocni i życzliwi wobec innych osób, szczególnie tych, którzy mogą potrzebować wsparcia.
  • Cieszcie się letnimi wakacjami, ale pamiętajcie o odpowiedzialnym i bezpiecznym zachowaniu!

 Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2024/25.

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie informacyjne rodziców uczniów klas I , które odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 17.30

 

 

 

Tym pysznym tematem zakończyliśmy projekt czytelniczo – językowy dla klas 7 i 8

 W listopadzie 2023 roku Z okazji Dnia Postaci z Bajek uczniowie przypomnieli sobie najpiękniejsze baśnie braci Grimm podczas zajęć czytelniczych, by następnie tłumaczyć na język niemiecki imiona bohaterów i charakterystycznych dla baśni elementów – postaci, przedmiotów.

17-06-2024

Dzień sportu

17 czerwca 2024 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w Szkolnym Dniu Sportu. Tradycyjnie po wspólnej rozgrzewce przedstawiciele klas wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy w Parku Staromiejskim, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, strzały piłki na pustą bramkę, strzały piłki kijem do unihokeja na pustą bramkę, rzuty poduszką z klęku.

Efektem końcowym projektu jest pajacyk w formie Pompolinka, ubranego w kolorową dzianinę oraz stojak. Aby wykonać ubranko dla Pompolinka, pompony oraz ozdobny element na bluzce, uczeń musiał wykonać dwie kostki dziewiarskie, przyrząd do pomponów i szydełko, a to wszystko dzięki rządowemu projektowi „Laboratoria przyszłości"

Czy ktoś z Was widział kiedyś sześcienną bańkę mydlaną?

Na ostatniej lekcji matematyki uczniowie klasy 6a i 5b z zaangażowaniem godnym prawdziwych odkrywców uczyli się geometrii przestrzennej.

W dniach 27 -29 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Czech.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przepięknego labiryntu skalnego, czyli Skalnego Miasta, gdzie podziwialiśmy piękno otaczającej nas górskiej przyrody. Następnie udaliśmy się do stolicy Czech - Pragi, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić m.in. Zamek na Hradczanach, Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę.

Strona 1 z 186
Scroll to top