Link do prezentacji o Łotwie (kliknij tutaj)

Tym razem uczniowie i uczennice klasy III b postanowili wybrać się do …. Afryki. Dokładnie zgłębiliśmy wiadomości na temat tego kontynentu. Poznaliśmy nie tylko świat zwierząt, ale też i ciekawe miejsca, rzeki, państwa … Efekt Naszej „podróży” prezentujemy w Naszych projektach.

Uczniowie klas VI przez ostatnie pięć miesięcy realizowali projekt "Łódka" na lekcjach techniki. Wytwory oparte były na zasadzie od szczegółu do ogółu. Możecie je podziwiać na załączonych zdjęciach. Zwodowanie łódek nastąpi już niebawem, bo 21 marca w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

24-10-2019

Projekt "Las"

W czwartek, 24 października 2019 r., uczniowie klasy III b zaprosili uczniów klas drugich do swojej klasy. Zaprezentowali efekt swojej pracy nad projektem „ Las”.

Klasy VI rozpoczęły już drugi projekt techniczny. Jest nim łódka.

We wrześniu 2019 r. uczniowie klas VI zakończyli realizację projektu technicznego " Wąż". Efekty całorocznej pracy możecie podziwiać na foto relacji. Ciekawe czy uda się Wam odnaleźć swojego węża?

Co to jest projekt? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy II b. Po zapoznaniu się z zasadami pracy w projekcie, przystąpili do jego realizacji. Zadaniem dzieci było zgłębienie tematu „Ogród”. Współpraca w grupach przyniosła zaskakujące efekty. Sami zobaczcie jak sobie poradzili. Zdaniem autorów, praca nad projektem daje mnóstwo frajdy.

Od października uczniowie klas IV i V na lekcjach techniki realizują projekt "Wąż". Uczniowie uczą się czytać rysunki techniczne, trasować, szlifować, piłować i wiercić . Do tej pory wykonali podstawę węża i narzędzie do wykonywania pomponów. Przed nimi jeszcze dużo trudnych i ciekawych wyzwań np. samodzielne zrobienie szydełka, kostki dziewiarskiej. O dalszych pracach naszych uczniów będziemy informować na bieżąco.

LUTY 2020