Pedagog i psycholog szkolny

W naszej szkole pedagogiem jest mgr Katarzyna Barańska.

Godziny pracy pedagoga szkolnego w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek 1100 - 1400 oraz 1500 - 1600
wtorek 1100 - 1500
środa 1100 - 1400
czwartek 900 - 1300 oraz 1400 - 1500
piątek 900 - 1000 oraz 1100 - 1545

W naszej szkole psychologiem jest mgr Paulina Brzozowska-Daniel.

Godziny pracy psychologa szkolnego w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek 900 - 1300
wtorek 900 - 1300
środa 900 - 1400
czwartek 1100 - 1500

Dyżury psychologów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Łodzi

Adres: ul. Motylowa 3, 91-360 Łódź
Strona www: http://www.ppp2.edu.lodz.pl/

p. Małgorzata Wachowska - Cybusz - dyżur w poniedziałki

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii. Uczestnicy półkolonii będą mieć zapewnioną opiekę wychowawców w godzinach 7 – 17. Organizatorzy wypoczynku - Szkoły pobierają opłatę za pobyt dziecka w wysokości 15 zł za jeden dzień pobytu, która przeznaczana jest na zapewnienie uczestnikom wyżywienia. Rekrutacja rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę.

Wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych od 13 do 24 stycznia 2020 roku do pobrania TUTAJ.

W dniu 20 listopada 2019 r. (środa) odbyły się zajęcia z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. Pan Łukasz Pecyna z Wydziału do Spraw Nieletnich V KMP omówił z młodzieżą:

1. różnice między osobą małoletnią a nieletnią,
  2. czym jest czyn karalny i demoralizacja,
  3. specyfikę postępowania o charakterze opiekuńczym,
  4. odpowiedzialność nieletnich sprawców czynów karalnych według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,
  5. procedury postępowanie nauczycieli w sytuacji zagrożenia dzieci przestępczością i demoralizacją.

W środę, 20 listopada 2019 r., nasza szkoła wzięła udział w projekcie Unicef-u związanym z obchodami 30-lecia uchwalenia Konwencji O Prawach Dziecka. W klasach młodszych odbyły się zajęcia warsztatowe oparte na materiałach dostarczonych przez Unicef oraz przygotowanych przez psychologa i pedagoga. Dla klas starszych zorganizowany został konkurs o Prawach Dzieci. Aby dodatkowo uczcić święto praw dzieci uczniowie i nauczyciele byli ubrani na niebiesko.

W naszej szkole można zdobywać wiedzę na temat zagrożeń w sieci nie tylko na lekcjach informatyki... Dzięki działaniom opiekunów działającej w naszej szkole Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uczniowie pięciu klas naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach mających na celu uświadomienie im skutków zjawiska hejtu w Internecie. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pedagoga i psychologa szkolnego w oparciu o materiały przygotowane dla TPD przez uczennice klasy VIII b i uczniów klasy VI c w ramach konkursu "Młodzi z Łodzi przeciw hejtowi".

Łódzki Kurator Oświaty w roku 2019 jest organizatorem 14-dniowych bezpłatnych kolonii letnich dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego ze szkół podstawowych. Kolonie będą miały miejsce na terenie kraju, w terminie od 22 czerwca do 31 sierpnia br.

Dziś wszystkie klasy brały udział w degustacji wyśmienitych soków, świeżo wyciskanych z soczystych jabłek i marchewki.

W związku z realizacją zadania "Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym" Wydział Edukacji informuje, że w bieżącym roku szkolnym zadanie to realizowane jest z zachowaniem następujących zasad:
  • wszystkie decyzje administracyjne o przyznaniu lub odmowie przyznania stypendium/zasiłku wydawane przez Wydział Edukacji kierowane są bezpośrednio do wnioskodawców/rodziców/opiekunów prawnych drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru;
  • do uzupełnienia dokumentów w Wydziale Edukacji wnioskodawcy wzywani są drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru;
  • w dniach 2 stycznia - 30 stycznia 2019 r. wnioskodawcy składają w Wydziale Edukacji ul. Krzemieniecka 2b 94-030 Łódź kserokopie faktur, potwierdzających  dokonanie zakupów zgodnie z informacją umieszczoną na stronie Urzędu Miasta o wydatkach  kwalifikowanych;
  • wnioskodawcy składają ww. faktury w zaklejonych kopertach opisane imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy oraz numerem szkoły, do której uczęszcza dziecko.

LISTOPAD 2019