Pedagog i psycholog szkolny

W naszej szkole pedagogiem jest mgr Katarzyna Barańska.

Godziny pracy pedagoga szkolnego w II semestrze roku szkolnego 2019/2020:

poniedziałek 900 - 1000 oraz 1100 - 1400
wtorek 1200 - 1530
środa 900 - 1300 oraz 1400-1500
czwartek 900 - 1400
piątek 800 - 1300

W naszej szkole psychologiem jest mgr Paulina Brzozowska-Daniel.

Godziny pracy psychologa szkolnego w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek 900 - 1300
wtorek 900 - 1300
środa 900 - 1400
czwartek 1100 - 1500

Dyżury psychologów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Łodzi

Adres: ul. Motylowa 3, 91-360 Łódź
Strona www: http://www.ppp2.edu.lodz.pl/

p. Małgorzata Wachowska - Cybusz - dyżur w poniedziałki

Drodzy Rodzice,

Mamy przed sobą jeszcze minimum kilka tygodni pracy zdalnej. Jest to wielkie wyzwanie dla wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców. W związku z tym mogą i na pewno pojawiają się trudności, a także i frustracje. Powodem może być brak czasu, trudność w pogodzeniu pracy, nauki zdalnej, niska motywacja dzieci do nauki, brak umiejętności uczenia się, nuda, a przede wszystkim brak zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem. Takie reakcje są normalne, natomiast poprzez utrudniony kontakt z innymi ludźmi (brak rozmowy na żywo), warto poszukać nowych metod radzenia sobie w problemowych sytuacjach. Stąd propozycja konsultacji, rozmowy.
Można się ze mną skontaktować:
  • przez dziennik elektroniczny Librus,
  • przez Messengera,
  • przez Microsoft Teams.

Przy dwóch ostatnich kanałach podam dane zainteresowanym rodzicom.
Jeżeli uczeń będzie chciał skorzystać z takiej rozmowy, proszę o taką wiadomość, to też uda się zorganizować.
Zapraszam do pisania jeżeli będą Państwo chcieli skorzystać z rozmowy audio lub video, a nie tylko przez przesyłanie wiadomości to umówimy się na konkretną godzinę i będziemy działać.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.
Paulina Brzozowska-Daniel (psycholog szkolny)

Szanowni Państwo!
Na prośbę Sióstr Salezjanek z Ochronki Bałuckiej przekazujemy zaproszenie do udziału w projekcie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Są to zajęcia warsztatowe dotyczące wychowania i wspierania rozwoju dziecka. Celem spotkań jest wyposażenie opiekunów w umiejętności pozwalające pokonać trudności wychowawcze.
Rodzice i opiekunowie mogą dowiedzieć się:

• jak radzić sobie ze złością i smutkiem dziecka?
  • zrozumieć podstawy określonych zachowań
  • jak zachęcać dziecko do wykonywania obowiązków?
  • jak wspierać samodzielność?

Chętne osoby proszone są o kontakt z Ochronką Bałucką Sióstr Salezjanek Łódź, ul. Brauna 5 tel. 512 240 720.
Ulotki informacyjne będą dostępne na portierni szkolnej.

Zapisy i karty do odbioru w Świetlicy TPD. Ilość miejsc ograniczona

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii. Uczestnicy półkolonii będą mieć zapewnioną opiekę wychowawców w godzinach 7 – 17. Organizatorzy wypoczynku - Szkoły pobierają opłatę za pobyt dziecka w wysokości 15 zł za jeden dzień pobytu, która przeznaczana jest na zapewnienie uczestnikom wyżywienia. Rekrutacja rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku i prowadzona będzie indywidualnie przez każdą placówkę.

Wykaz Organizatorów Wypoczynku w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych od 13 do 24 stycznia 2020 roku do pobrania TUTAJ.

W dniu 20 listopada 2019 r. (środa) odbyły się zajęcia z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. Pan Łukasz Pecyna z Wydziału do Spraw Nieletnich V KMP omówił z młodzieżą:

1. różnice między osobą małoletnią a nieletnią,
  2. czym jest czyn karalny i demoralizacja,
  3. specyfikę postępowania o charakterze opiekuńczym,
  4. odpowiedzialność nieletnich sprawców czynów karalnych według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,
  5. procedury postępowanie nauczycieli w sytuacji zagrożenia dzieci przestępczością i demoralizacją.

W środę, 20 listopada 2019 r., nasza szkoła wzięła udział w projekcie Unicef-u związanym z obchodami 30-lecia uchwalenia Konwencji O Prawach Dziecka. W klasach młodszych odbyły się zajęcia warsztatowe oparte na materiałach dostarczonych przez Unicef oraz przygotowanych przez psychologa i pedagoga. Dla klas starszych zorganizowany został konkurs o Prawach Dzieci. Aby dodatkowo uczcić święto praw dzieci uczniowie i nauczyciele byli ubrani na niebiesko.

W naszej szkole można zdobywać wiedzę na temat zagrożeń w sieci nie tylko na lekcjach informatyki... Dzięki działaniom opiekunów działającej w naszej szkole Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uczniowie pięciu klas naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach mających na celu uświadomienie im skutków zjawiska hejtu w Internecie. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pedagoga i psychologa szkolnego w oparciu o materiały przygotowane dla TPD przez uczennice klasy VIII b i uczniów klasy VI c w ramach konkursu "Młodzi z Łodzi przeciw hejtowi".

LUTY 2020