Pedagog i psycholog szkolny

W naszej szkole pedagogiem jest mgr Katarzyna Barańska.

Godziny pracy pedagoga szkolnego w II semestrze roku szkolnego 2019/2020:

poniedziałek 900 - 1000 oraz 1100 - 1400
wtorek 1200 - 1530
środa 900 - 1300 oraz 1400-1500
czwartek 900 - 1400
piątek 800 - 1300

W naszej szkole psychologiem jest mgr Paulina Brzozowska-Daniel.

Godziny pracy psychologa szkolnego w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek 900 - 1300
wtorek 900 - 1300
środa 900 - 1400
czwartek 1100 - 1500

Dyżury psychologów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Łodzi

Adres: ul. Motylowa 3, 91-360 Łódź
Strona www: http://www.ppp2.edu.lodz.pl/

p. Małgorzata Wachowska - Cybusz - dyżur w poniedziałki

Szanowni Państwo,

zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w nieodpłatnym cyklu wakacyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, pod nazwą ŁÓDZKIE MIASTECZKO SPORTU. Zapraszamy indywidualnych uczestników oraz grupy zorganizowane, na przykład uczestników półkolonii.

Zajęcia będą się odbywały w Hali Sportowej przy ul. ks. I. Skorupki 21 – od 29 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 14.00 (pełna oferta do pobrania tutaj).

Warunkiem koniecznym dopuszczenia do zajęć jest złożenie podpisanej przez rodziców dziecka deklaracji o stanie zdrowia, umożliwiającym jego udział (do pobrania tutaj).

UWAGA! Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel.: 536-777-610

Droga Uczennico! Drogi Uczniu!

Przed Tobą pierwszy z ważnych egzaminów w Twoim życiu. Przygotowywałeś się do niego tak naprawdę przez ostatnich kilka lat, a ten rok w szkole był cały „naznaczony” nauką do egzaminu, przygotowaniami, próbami… Częściowo wiesz już co Cię czeka, ale prawdopodobnie poczujesz mniejszy lub większy stresssssss. Poniżej kilka słów jak sobie poradzić przed egzaminem, a także w jego trakcie. Stres może się objawić drżeniem rak, poceniem się, zaburzeniami oddychania, jąkaniem się, bólami brzucha i… tak naprawdę każdy z nas inaczej reaguje w trudnej dla siebie sytuacji.

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa w imieniu swoim - jako pedagog i p. Joanny Paduszyńskiej - Prezes Fundacji SŁONIE NA BALKONIE.

W związku z obserwowanym przez nas nagromadzeniem się kryzysowych i trudnych sytuacji w rodzinach związanych z pandemią, Fundacja SŁONIE NA BALKONIE uruchamia Centrum Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci

Co to oznacza? Wszyscy rodzice i opiekunowie, których dzieci przeżywają kryzys psychiczny mogą udać się po poradę do specjalistów. Po konsultacjach, w razie konieczności, terapeuci będą przekierowywać sprawy do specjalistycznej Porani Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

„Przemoc łamie podstawowe prawa człowieka. Dlatego zawsze możesz powiedzieć STOP i zwrócić się po pomoc. W okresie izolacji społecznej działa wiele instytucji udzielających niezbędnego wsparcia”

Potrzebujesz wsparcia? Doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem, a może niepokoisz się o swoich bliskich?

112 - numer alarmowy

800 112 800 - całodobowy numer telefonu dla osób doświadczających przemocy prowadzony przez Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej

Od 20 kwietnia 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!! Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

Szanowni Państwo!
Na prośbę Sióstr Salezjanek z Ochronki Bałuckiej przekazujemy zaproszenie do udziału w projekcie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
Są to zajęcia warsztatowe dotyczące wychowania i wspierania rozwoju dziecka. Celem spotkań jest wyposażenie opiekunów w umiejętności pozwalające pokonać trudności wychowawcze.
Rodzice i opiekunowie mogą dowiedzieć się:

• jak radzić sobie ze złością i smutkiem dziecka?
  • zrozumieć podstawy określonych zachowań
  • jak zachęcać dziecko do wykonywania obowiązków?
  • jak wspierać samodzielność?

Chętne osoby proszone są o kontakt z Ochronką Bałucką Sióstr Salezjanek Łódź, ul. Brauna 5 tel. 512 240 720.
Ulotki informacyjne będą dostępne na portierni szkolnej.

Zapisy i karty do odbioru w Świetlicy TPD. Ilość miejsc ograniczona

LUTY 2020