CELE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  2. Ukształtowanie zainteresowań życiem i działalnością społeczną.
  3. Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja, podporządkowanie się interesom zbiorowym, ofiarność dla zespołu).
  4. Kształtowanie umiejętności racjonalnego organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.
  5. Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
  6. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.
  7. Kształtowanie umiejętności planowania zadań i ich urzeczywistniania.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Kinga Kaźmierczak z kl. 8b

Zastępca przewodniczącej: Piotr Jach z kl. 7b

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Monika Jakóbiec

11 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły . Do konkursu zgłosiło się dwóch kandydatów: Lena Mikulska i Piotr Jach - uczniowie z jednej klasy, czyli 7b. W wyborach wzięli udział uczniowie klas III - VIII. Miło jest nam oznajmić, że przewodniczącym naszej szkoły na przyszły rok szkolny został Piotr Jach uzyskując 113 głosów zaufania. Jego zastępcą będzie konkurentka Lena Mikulska, która uzyskała 53 głosy. Życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2024/2025. Powodzenia!

Miło jest nam poinformować , że od września 2023r do stycznia 2024r udało nam się zebrać 250 kg korków na rzecz Łódzkiego Hospicjum " Łupkowa". To 250kg stanowi ¼ zakupu wózka inwalidzkiego dla podopiecznych hospicjum. Akcja trwa nadal…. Jeśli masz w domu korki i nie zbierasz ich dla innych potrzebujących - przynieś do nas!

Mamy to!

Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice - miło jest zakomunikować, że podczas kiermaszu świątecznego udało nam się zebrać kwotę 3624, 40zł. Pragniemy przypomnieć, że dochód z tej akcji zostanie w całości przeznaczony na zakup nowego sztandaru szkoły. Samorząd Uczniowski ani przez chwilę nie wątpił w powodzenie tego przedsięwzięcia. Wszystkim składamy ogromne płynące prosto z serc podziękowania. Przez cały czas wierzyliśmy w potężną moc wszystkich Państwa.

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z SU zbierało karmę dla psów i kotów. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć schronisko z Głowna. Kierownictwo schroniska w imieniu tych małych i bezbronnych serduszek przesyła ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję  STOP - PUSTYM MISKOM.

14 grudnia, zgodnie z planem został otwarty Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów ozdoby bożonarodzeniowe: piernikowe domowe wypieki oraz przepyszne ciasta, kartki świąteczne, dekoracje choinkowe, mikołaje i aniołki z balonów, świąteczne lampiony.

W dniach 14-21 grudnia 2023 r. serdecznie zapraszamy na

PIERWSZY SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Do nabycia będą ozdoby i świąteczne słodkości wykonane przez uczniów naszej szkoły:

kartki bożonarodzeniowe, dekoracje choinkowe ,

mikołaje wykonane techniką makramy, mikołaje i aniołki z balonów, świąteczne lampiony,

piernikowe domowe wypieki, ciasta domowe, itp.

Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup SZKOLNEGO SZTANDARU.

Mamy nadzieję , że tłumnie przybędziecie Państwo do naszej szkoły i że kolejny raz nas nie zawiedziecie

SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA SP45

Możemy ogłosić sukces akcji, bowiem, dzięki Waszemu zaangażowaniu, udało się zabrać 1603 kilogramy kasztanów.

Absolutnymi zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostały klasy 3b (228,5 kg) i 8b (303,5 kg), ale na wyróżnienie zasługują także klasy 2a (196kg) i 4a (180kg).

Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce kasztanów. Kolejna za rok.

Samorząd Uczniowski z nauczycielem bibliotekarzem