• ŚWIETLICA SZKOLNA zapewnia opiekę uczniom klas I - VI
  • Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00
  • Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Nasza świetlica jest nietypowa i inna niż wszystkie!

Na zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności manualne, sportowe. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, sportowych, wiedzowych. Udzielamy się teatralnie, przygotowujemy przedstawienia, spotkania; tańczymy i śpiewamy. Mamy także możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych przy fachowej pomocy, a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.

Jeśli przyjdziesz do nas, zobaczysz ile mamy ciekawych pomysłów na pracę i zabawę.

W piątek, 1 lutego 2019 r., w świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. Nasze pociechy zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach postaci z bajek, filmów i nie tylko.

Na przełomie listopada i grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Aniołek Bożonarodzeniowy”. Jego adresatami byli uczęszczający do świetlicy szkolnej uczniowie z klas II-IV wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Przedmiotem konkursu było przygotowanie anioła dowolną techniką plastyczną, w dowolnym formacie. Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli bardzo dużo wysiłku w wykonanie swoich prac.

W czwartek, 29 listopada 2018 roku, odbyła się zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej. W tym dniu dzieci przeniosły się do świata magii i wróżb. Wychowawczynie świetlicy wcieliły się w role wróżek, które przepowiadały dzieciom najbliższą przyszłość w różnych dziedzinach życia.

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy gorzej czujesz się…”

Takie oto słowa usłyszały dzieci w czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej w SP 45 w Łodzi. Uczniowie z klas II-IV obchodzili to święto 21 listopada 2018 r., zaś uczęszczający do świetlicy szkolnej pierwszaki - 22 listopada 2018 r. Z okazji tego święta, wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zabaw.

17 maja 2018 r. Świetliczaki klas II i III kolejny raz uczestniczyły w zajęciach tanecznych e Egurrola Dance Studio. W drodze na zajęcia czekała nas niespodzianka - pyszne lody od taty naszej koleżanki! Potem szybki krokiem ruszyliśmy na lekcje tańca, aby spalić te "smaczne kalorie". Pani Agata dała nam niezły wycisk. Mamy nadzieję, że niedługo będziecie mogli podziwiać nasz układ taneczny! :D

- to kolejna akcja promująca zdrowe odżywianie wśród dzieci. Smaczna i zdrowa przekąska wykonana z krakersów, chleba chrupkiego, twarożków i nowalijek to była prawdziwa uczta dla podniebienia i dla oczu - o czym przekonały się świetliczaki w miniony piątek. Frajda była tym większa, że dzieci samodzielnie ten posiłek przygotowały, no i oczywiście skonsumowały.

LISTOPAD 2018