• ŚWIETLICA SZKOLNA zapewnia opiekę uczniom klas I - VI
  • Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00
  • Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Nasza świetlica jest nietypowa i inna niż wszystkie!

Na zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności manualne, sportowe. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, sportowych, wiedzowych. Udzielamy się teatralnie, przygotowujemy przedstawienia, spotkania; tańczymy i śpiewamy. Mamy także możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych przy fachowej pomocy, a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.

Jeśli przyjdziesz do nas, zobaczysz ile mamy ciekawych pomysłów na pracę i zabawę.

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły na cześć tych jakże pracowitych i pożytecznych owadów. Taki dzień jest doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów.

Każdy uczeń wie, jak ważne jest jedzenie owoców. Zawierają one mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm każdego człowieka. Podczas czwartkowych warsztatów kulinarnych w świetlicy szkolnej, dziewczynki z klasy IIa zrobiły smaczną i kolorową sałatkę owocową.

20-03-2024

Mam Talent

W świetlicy klas 1 odbyła się druga edycja MAM TALENT. Dzieci przedstawiały swoje zdolności taneczne, wokalne, aktorskie a nawet czytelnicze.Wszyscy świetnie się bawili!!!

W Internecie, gazetach oraz książkach kulinarnych jest wiele przepisów na słodkie, a zarazem zdrowe przekąski dla dzieci. Podczas piątkowych warsztatów kulinarnych, dziewczynki z klasy drugiej, wykorzystały jeden z pomysłów i przygotowały szybki, pożywny oraz zdrowy deser.

Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o życiu dawnym i dzisiejszym. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą stylu życia ludzi w dawnych czasach, różnic w mierzeniu czasu, różnic w modzie, w transporcie oraz urządzeniach domowych.

W ramach świetlicowych zajęć z upcyklingu, dziewczynki z klasy 2 a, wykonały klanów oraz wesołe pingwinki z rolek papierowych, ścinków kolorowego papieru i bibuły. Wykorzystały również swoje zdolności plastyczne robiąc zabawki z masy papierowej.

Warsztaty kulinarne w świetlicy szkolnej są wspaniałą przygodą i doświadczeniem dla dzieci. To właśnie dzięki nim, uczniowie uczą się samodzielnie komponować zdrowe jedzenie, ale również kształtują umiejętność przyrządzania posiłków z zachowaniem higieny.