• ŚWIETLICA SZKOLNA zapewnia opiekę uczniom klas I - VI
  • Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00
  • Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Nasza świetlica jest nietypowa i inna niż wszystkie!

Na zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności manualne, sportowe. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, sportowych, wiedzowych. Udzielamy się teatralnie, przygotowujemy przedstawienia, spotkania; tańczymy i śpiewamy. Mamy także możliwość uzupełnienia swoich wiadomości lekcyjnych, odrabiania prac domowych przy fachowej pomocy, a wszystko to w serdecznej atmosferze, która pozwala na nawiązanie przyjaźni i umacnianie koleżeństwa.

Jeśli przyjdziesz do nas, zobaczysz ile mamy ciekawych pomysłów na pracę i zabawę.

Zapisy do świetlicy szkolnej w na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będą:

- klasy I - w czasie zebrania informacyjnego – 29.08.2022 r., które zaplanowane jest na godz. 17.00

- klasy I - III – w dniu 1.09.2022 r. w godzinach 8.00 – 13.00 w przedsionku szkoły.

Od 2.09.2022 do 15.09.2022 zapisy odbywać się będą w świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy tj. 7.00-17.00. Prosimy o przestrzeganie terminów – to ułatwi nam organizację pracy.

Do zapisu dziecka do świetlicy niezbędne jest wypełnienie Karty Zapisu, oświadczeń RODO. Prosimy o przemyślenie, kogo będziecie Państwo upoważniać do odbioru dziecka, bo jest to niezbędne do wydania dziecka. Przypominamy również, że zapis do świetlicy musi być odnawiamy każdego roku.

Zapraszamy

Wychowawcy świetlicy zapraszają na dyżur, podczas którego będą przyjmować zapisy do świetlicy i udzielać informacji na temat funkcjonowania świetlicy w czasie pandemii.

Dyżury:

Piątek  28.08.2020                 9.00 – 12.00

Poniedziałek  31.08.2020      12.00 – 15.00

Wtorek   1.09.2020                8.00 – 14.00

Miejsce dyżuru – przedsionek szkoły. Prosimy wchodzić pojedynczo, w maseczkach, dezynfekować ręce i posiadać własny długopis.

Prosimy również wcześniej przemyśleć,  w których godzinach niezbędna będzie  opieka świetlicowa i kogo  Państwo upoważnicie do odbioru dziecka.

„Bezpieczne surfowanie po sieci”- pod takim hasłem minął nam tydzień w świetlicy szkolnej. W czasie zajęć, dzieci podawały korzyści płynące z posiadania komputera, zapoznały się z treścią bajki terapeutycznej „Żółty berecik”. Następnie wymieniły najczęstsze zagrożenia jakie czyhają na nie w sieci.

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”
Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

We wtorek, 11 lutego 2020 roku, świetliczaki zapoznały się z treścią bajek terapeutycznych: Bajka o dwóch ołówkach oraz Andy i jego przyjaciel. Na podstawie ich treści dzieci dowiedziały się, że przyjaźń łączy ludzi mimo różnic w wyglądzie, przekonaniach czy zainteresowaniach.

W poniedziałek, tj. 10 lutego 2020 roku, w ramach świetlicowego projektu promującego zdrowy styl życia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, odbyła się pogadanka, której hasło brzmiało „Piramida zdrowego myślenia”. W czasie niej, dzieci wymieniały zasady zdrowego odżywiania się, omówiły piramidę żywienia. Także świetliczaki odwiedziła szkolna pani pielęgniarka, która wraz z uczniami VII klasy, przygotowała krótkie przedstawienie.

Za nami kolejne warsztaty kulinarne. W środę, tj. 5 lutego 2020 roku, świetliczaki w ramach propagowania zdrowego odżywiania, przygotowały szybki i zdrowy deser- jogurtowe „parfait”. Co do tego dania wykorzystały? Same zdrowe produkty - jogurty, serki homogenizowane, suszone oraz świeże owoce, orzechy, granolę. Czy smakowało? Oczywiście!

W piątek, 31 stycznia 2020 r., w świetlicy klas I odbył się bal karnawałowy. Uczniowie brali udział w konkursach i zabawach ruchowych przy muzyce.