Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Program ten jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

Nasza szkoła pozyskała środki finansowe w kwocie 100 200,16 zł, które przeznaczono na stworzenie sali technicznej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania edukacyjne.

Efektem końcowym projektu jest pajacyk w formie Pompolinka, ubranego w kolorową dzianinę oraz stojak. Aby wykonać ubranko dla Pompolinka, pompony oraz ozdobny element na bluzce, uczeń musiał wykonać dwie kostki dziewiarskie, przyrząd do pomponów i szydełko, a to wszystko dzięki rządowemu projektowi „Laboratoria przyszłości"

Uczniowie klas 6 po skończeniu projektu " Pompolinek" wpadli na pomysł stworzenia wełnianej biżuterii. Do jej wykonania postanowili wykorzystać kostkę dziewiarską z „Pompolinka".

Uczniowie klas V na lekcjach techniki zakończyli projekt edukacyjny "Skrzat". Aby dokonać prezentacji swojego wytworu każdy uczeń miał za zadanie wykonać foto swojego " Skrzata". Super fotki powstały dzięki profesjonalnej lampie marki MITOYA zakupionej w ramach projektu rządowego "Laboratoria przyszłości". Prace - " Skrzaty" oraz ich zdjęcia można podziwiać w pracowni technicznej: #super fota# super skrzat# super lampa#

W ramach rządowego programu " Laboratoria przyszłości" zakupiliśmy białe magnesowe tablice, na których zamieszczamy prace uczniów, a także karty pracy do realizacji projektów technicznych.

W trzecim tygodniu czerwca uczniowie klas 4 postanowili zrobić swoim rodzicom i opiekunom miłą, słodką niespodziankę z okazji minionego DNIA MATKI i nadchodzącego DNIA OJCA.

Uwaga, uwaga!

Możecie wierzyć albo nie, ale w końcu drukarka 3 D - Adventurer 4 zakupiona w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" wykonała pierwszy zaprojektowany wytwór. Był nim breloczek do kluczy. Mamy nadzieję, że od teraz tych wytworów będzie więcej...... Wszystkie będziecie mogli podziwiać na stronie szkoły.