Uwaga ósmoklasisto!

Nieubłaganie zbliża się czas wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Warto już teraz zacząć zapoznawać się z informacjami dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 oraz ze strukturą szkolnictwa po szkole podstawowej.

Poniżej znajdują się linki, z których warto skorzystać.

W czwartek, 21 listopada 2019 r., odbyła się wycieczka zawodowoznawcza do Pracowni Edukacji Przedzawodowej przy ul. Franciszkańskiej 137, w której uczestniczyli uczniowie klasy VIII a. Uczniowie mieli możliwość wykazania się w działaniu - chłopcy próbowali swoich sił obsługując tokarkę do drewna, a dziewczynki tworzyły układy elektryczne.

17-06-2019

U fryzjera

Salon fryzjerski „Gabriel” był celem wycieczki zawodoznawczej zrealizowanej 17 czerwca 2019 r. w ramach projektu „Lepsze perspektywy” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dziewczęta z klas VII poznały specyfikę pracy fryzjera – stylisty.

W poniedziałek i w czwartek, 20 i 23 maja 2019 roku, uczniowie klasy VIII A na lekcji informatyki prezentowali wyniki pracy projektowej dotyczącej zawodoznawstwa. Zadanie ósmoklasistów polegało na przygotowaniu w grupie lub indywidualnie internetowego bloga na temat wybranego zawodu.

We wtorek, 26 marca 2019 r., uczniowie klas VIII wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 81. Prezentowały tam swoją ofertę edukacyjną okoliczne szkoły ponadpodstawowe. Kameralna atmosfera sprzyjała nawiązaniu kontaktu z uczniami i nauczycielami prezentujących się szkół i zadawaniu pytań dotyczących specyfiki szkół, warunków rekrutacji, profili klas.

Drodzy uczniowie klas VIII zbliża się nieuchronnie czas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Na stronie Urzędu Miasta Łodzi znajdują się informacje o:

  • rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych,
  • zasadach postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020,
  • informator do szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

We wtorek, 29 stycznia, uczniowie klas VIII uczestniczyli w Festiwalu Zawodów Technicznych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Impreza miała charakter targów, na których przedstawiciele szkół technicznych z Łodzi prezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. 

Drodzy Rodzice uczniów klas VIII,

zachęcamy do przeczytania listu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w sprawie egzaminów i rekrutacji: 

List Ministra Edukacji Narodowej (pobierz tutaj)

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LISTOPAD 2019

Scroll to top