Uwaga ósmoklasisto!

Nieubłaganie zbliża się czas wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Warto już teraz zacząć zapoznawać się z informacjami dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 oraz ze strukturą szkolnictwa po szkole podstawowej.

Poniżej znajdują się linki, z których warto skorzystać.

Chętni uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Doradztwa Zawodowego w ZSBT przy ul. Kopcińskiego. Wycieczka ta, to element realizacji projektu „Lepsze perspektywy” w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Wiceprezydentem Miasta Łodzi i Dyrektorem ZSBT a firmą Grupa Ekoenergia Sp. z o.o.

Staje się tradycją udział uczniów klas VIII w Festiwalu Zawodów Technicznych w ŁSSE przy ul. Tymienieckiego 22G. We wtorek, 11 lutego 2020 r., uczniowie mieli możliwość poznania oferty łódzkich szkół technicznych oraz porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz przedstawicielami zakładów pracy, które objęły patronatem wybrane klasy w niektórych szkołach technicznych.

W czwartek, 21 listopada 2019 r., odbyła się wycieczka zawodowoznawcza do Pracowni Edukacji Przedzawodowej przy ul. Franciszkańskiej 137, w której uczestniczyli uczniowie klasy VIII a. Uczniowie mieli możliwość wykazania się w działaniu - chłopcy próbowali swoich sił obsługując tokarkę do drewna, a dziewczynki tworzyły układy elektryczne.

17-06-2019

U fryzjera

Salon fryzjerski „Gabriel” był celem wycieczki zawodoznawczej zrealizowanej 17 czerwca 2019 r. w ramach projektu „Lepsze perspektywy” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dziewczęta z klas VII poznały specyfikę pracy fryzjera – stylisty.

W poniedziałek i w czwartek, 20 i 23 maja 2019 roku, uczniowie klasy VIII A na lekcji informatyki prezentowali wyniki pracy projektowej dotyczącej zawodoznawstwa. Zadanie ósmoklasistów polegało na przygotowaniu w grupie lub indywidualnie internetowego bloga na temat wybranego zawodu.

We wtorek, 26 marca 2019 r., uczniowie klas VIII wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 81. Prezentowały tam swoją ofertę edukacyjną okoliczne szkoły ponadpodstawowe. Kameralna atmosfera sprzyjała nawiązaniu kontaktu z uczniami i nauczycielami prezentujących się szkół i zadawaniu pytań dotyczących specyfiki szkół, warunków rekrutacji, profili klas.

Strona 1 z 2

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top