Biblioteka w naszej szkole

Biblioteka prowadzona jest przez panią Małgorzatę Holak-Kumycz.

Godziny pracy biblioteki
Piątek 9.00 - 15.00

Nasza biblioteka to miejsce gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale możemy tu:

• uczestniczyć w zajęciach "Klubu bajki" działającego w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom",
  • obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne,
  • brać udział w konkursach czytelniczych,
  • w ciszy i spokoju spędzić przerwę i przygotować się do zajęć.

Podczas przerw nauczyciel - bibliotekarz zaprasza do wypożyczania ciekawych książek!

W konkursie plastycznym "Tę książkę warto przeczytać" wyróżniono następujące prace:
I miejsce - Przemek Soból, kl. V c
II miejsce - Szymon Waszczak, kl. VI b
III miejsce - Kasia Kowalczyk, kl. V b
Wyróżnienia otrzymują: Martyna Szczawińska (kl. V b), Jan Gajda (kl. VII a) oraz Daria Siekierka (kl. V c).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie,a laureatom gratulujemy.

Drodzy Uczniowie,

prosimy o rozliczenie się z biblioteką szkolną.

Biblioteka zbiera podręczniki do klas 1- 3, 6. i 8. Podręczniki do pozostałych klas (4., 5. i 7.) zbierają wychowawcy. Za zniszczony lub zagubiony podręcznik należy wpłacić jego równowartość w sekretariacie szkoły - cennik dostępny w bibliotece.

W środę – 15 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”, która odbyła się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Była to czwarta już próba bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zainicjowane  przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I – IV do udziału w konkursie na zakładkę do książki zainspirowaną powieścią dla dzieci, której akcja osadzona jest we współczesności. Jak zwykle znalazła się grupa uczniów, którzy podjęli wyzwanie. Ciekawe, czy odgadniecie jakie książki inspirowały uczestników konkursu.

W czwartek, 28 lutego 2019 roku, powitaliśmy uczniów klasy I b w progach biblioteki. Podobnie jak ich koleżanki i koledzy z równoległej klasy - pierwszaki zapoznały się z zasadami poszanowania i wypożyczania książek, wykonały pracę plastyczną, rozwiązywały rozmaite zadania podczas gry terenowej i złożyły przyrzeczenie, że będą dobrymi czytelnikami. Przewodnikami i opiekunami naszych najmłodszych uczniów były bajkowe postacie.

Mamy nadzieję, że pierwszaki będą chętnie odwiedzać to pełne interesujących książek - "zaczarowane miejsce" w szkole, jakim jest biblioteka.

W czwartek, 7 lutego 2019 r., uczniowie klasy Ia zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

06-02-2019

Nareszcie są!

Tuż przed świętami księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o 883 książki o wartości 15000 zł, zakupione z funduszy, które otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

LISTOPAD 2019