Biblioteka w naszej szkole

Biblioteka prowadzona jest przez panią Małgorzatę Holak-Kumycz.

Godziny pracy biblioteki
Piątek 9.00 - 15.00

Nasza biblioteka to miejsce gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale możemy tu:

• uczestniczyć w zajęciach "Klubu bajki" działającego w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom",
  • obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne,
  • brać udział w konkursach czytelniczych,
  • w ciszy i spokoju spędzić przerwę i przygotować się do zajęć.

Podczas przerw nauczyciel - bibliotekarz zaprasza do wypożyczania ciekawych książek!

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły oraz ich nauczyciele otrzymali podziękowania od organizatora III edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w trakcie której 406825 osób z całej Polski czytało książki.  Organizująca tę akcję, redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” podkreśliła, że znaleźliśmy się w gronie 2306 placówek, w których lubi się czytać. Pamiątką tego miłego czytelniczego święta jest dyplom, który będzie można obejrzeć w bibliotece.

Na konkurs, którego rozstrzygnięcie odbyło się 21 maja, zgłoszono 19 zakładek wykonanych różnymi technikami: rysowane, wyklejane, ozdabiane koronką, cekinami, czy piórkami. Z uwagi na wyjątkową urodę zakładek, wybór tych najlepszych okazał się bardzo trudny.

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursowych zmagań w pięknym czytaniu.

Nowe lektury już czekają na Was w bibliotece!

Miłośnikom historii polecamy serię "Zdarzyło się w Polsce" oraz inne publikacje Wydawnictwa "Literatura".

Dobra wiadomość dla małych i dużych moli książkowych!
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przyznano naszej bibliotece wsparcie finansowe na zakup nowych książek.
Będzie co czytać!
W bibliotece szkolnej przez cały kwiecień można składać propozycje książek, które chcielibyście znaleźć na półkach. Proponowane przez Was tytuły zostaną wpisane na listę planowanych zakupów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!

Przed Świętami Bożego Narodzenia  na choince bibliotecznej pojawiły się wizerunki bohaterów literackich, których imiona należało odgadnąć. Z tym zadaniem bezbłędnie poradziły sobie dwie sympatyczne czytelniczki z klasy III c: Amelka Potoczak i Maja Chybicka. Filip Lewy, także z klasy III c, zajął drugie miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Nadeszła pora na podsumowanie konkursu czytelniczego „Na tropie książek”, który trwał od 3 kwietnia do 31 maja 2017 r. Zadaniem uczestników konkursu było podanie autora i tytułu książki, z której pochodził wylosowany fragment. Było to przedsięwzięcie dla osób wytrwałych, cierpliwych i sprytnych. W kategorii klas I-III nie miała sobie równych Nicola Osiecka z klasy III a. Nicola udzieliła 10 poprawnych odpowiedzi. II miejsce zajął Sebastian Karolczak z klasy III a, a III miejsce – Madzia Mendel (III a) i Kinga Kuźmińska (III c). Wśród uczniów klas IV-VI Zosia Sokołowska z klasy IV a zajęła I miejsce, a Oskar Adamusiak (IVa) – drugie.

Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, wytrwałości i sprytu!

LISTOPAD 2018