13-11-2012

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „NASZA OJCZYZNA POLSKA 2012" - „CHWAŁA BOHATEROM"

Napisała:

Podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego z zakresu edukacji patriotyczno – obywatelskiej i regionalnej w SP 45 „Nasza ojczyzna Polska" - zatytułowanego w tym roku - „Chwała bohaterom" odbyło się we wtorek 13 listopada. Zjawiła się cała szkolna społeczność - wszyscy uczniowie klas IV – VI oraz Pani Dyrektor, Pani Pedagog, nauczyciele, wychowawcy.

W ramach projektu byliśmy na „Rajdzie niepodległości" składając hołd bohaterom walki o wolność naszej ojczyzny w miejscach pamięci narodowej w naszym mieście. Dekorowaliśmy sale, przygotowywaliśmy gazetki o okolicznościach odzyskania niepodległości w 1918 r. Wykonywaliśmy kotyliony, wyklejaliśmy bibułowymi kuleczkami godło Polski.

Wszystkie nasze działania były oceniane i punktowane. Przygotowaliśmy też plakaty o miejscach, które odwiedziliśmy podczas „Rajdu niepodległości". Podczas podsumowania mieliśmy okazję je przedstawić, a komisja oceniała nasze prezentacje i przyznawała kolejne punkty. Litery, w które na plakatach wpisane są zgromadzone przez nas wiadomości i ilustracje, tworzą pewien ważny wyraz - OJCZYZNA.
W ramach projektu zainteresowani uczniowie klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w różnych konkursach.
W konkursach plastycznych dla uczniów klas 4 i 6 „Skarby naszej ojczyzny" i „Piękno naszej ojczyzny", przyznane zostało jedno wyróżnienie - dyplom otrzymała uczennica klasy 4b Wiktoria Krawczyk.
W konkursie plastyczno – technicznym dla uczniów klas 5 na najładniejszą czapkę maciejówkę dyplomy otrzymały:

I miejsce – Zuzanna Matusiak kl. 5b
II miejsce – Klaudia Stawińska kl. 5a
III miejsce – Laura Radtke kl. 5a

W konkursie historycznym wiedzy o ojczyźnie dla uczniów klas 4, 5 i 6, dyplomy i nagrody uzyskali:

w poziomie klas 4

I m. – Krystian Ławniczak 4b

II m. – Aleksandra Kordialik 4a

III m. – Piotr Żuraw 4b

w poziomie klas 5

I m. – Agnieszka Olczyk 5b

II m. – Emilia Andrzejewska 5b

III m. – Alicja Matuszewska 5b

w poziomie klas 6

I m. – Klaudia Cichańska 6c

II m. – Adrian Miłosz 6a

III m. – Dawid Żegota 6c

Uczniowie klas 5 i 6 brali także udział w projektach przedmiotowych z historii w formie gry edukacyjnej, w klasach 5 zatytułowanej „Drogi do wolności", a klasach 6 „Przedstawiam Wam moją ojczyznę", podczas których wyszukiwali, gromadzili i selekcjonowali informacje z różnych źródeł, współpracowali w grupie, pisali, liczyli, prezentowali i sami musieli się ocenić. Zdobywając punkty dodatkowe malowali, wykonywali plakaty i śpiewali pieśń „Marsz Pierwszej Brygady" oraz recytowali wiersze o ojczyźnie: „Ojczyzna" Marii Konopnickiej, Ryszarda Przymusa "Ojczyzna wolna", Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej", Tadeusza Różewicza *** (Oblicze Ojczyzny). Te właśnie wiesze zaprezentowali w swoich interpretacjach podczas podsumowania projektu, przedstawiciele klas Va i Vb oraz klas VI.

Na koniec Komisja złożona z Pani Dyrektor, Pani Pedagog i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, podliczyła punkty, a Pani Dyrektor wręczyła zwycięzkim klasom dyplomy i nagrody w postaci torby biało-czerwonych cukierków.

W projekcie „Nasza ojczyzna Polska 2012" - „Chwała bohaterom":

I miejsce zajęły ex aequo klasa Va i Vb
II miejsce zajęła klasa IV c
III miejsce zajęła klasa IV b

Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w realizacji projektu o ojczyźnie.

PRZECZYTAJ szczegółowy opis realizacji projektu.

Ilość odsłon: 5245 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022
Scroll to top