20-02-2017

Pasowanie na czytelników

W piątek, 17 lutego 2017 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Podczas zajęć uczniowie poznali regulamin biblioteki, czyli zasady korzystania ze zbiorów, rozwiązywali zagadki oraz wykonali pracę plastyczną z wykorzystaniem techniki orgiami.

Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił dzieci zostały zaproszone do udziału w bibliotecznej grze terenowej. Ich przewodnikami i pomocnikami były bajkowe postacie, w które wcieliły się uczennice z klasy Va i Vb. Na koniec zajęć po złożeniu przyrzeczenia, dotyczącego poszanowania książek odbyło się pasowanie na czytelnika i wręczenie pamiątkowych zakładek. Jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej pierwszaki wypożyczyły książki do domu.

Mam nadzieję, że od tej pory uczniowie klasy I będą często odwiedzali bibliotekę szkolną i zaprzyjaźnią się z wieloma bohaterami książkowymi.

Ilość odsłon: 1949 Ostatnio zmieniany: 20-02-2017