15-05-2019

Przerwa na czytanie

Napisała:

W środę – 15 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”, która odbyła się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Była to czwarta już próba bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zainicjowane  przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W naszej szkole podczas 2. i 3. przerwy czytało 179 uczniów i nauczycieli.

Uczniowie klas IV – VIII samodzielnie czytali swoje ulubione książki. Dzieciom z klasy Ia fragmenty książki J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” czytały uczennice z kl. Vc: Sabina Józefiak i Nikola Sobczak, uczniom z klasy Ib książki D. McKee z serii „Elmer” czytała Nikola Mirowska, także z kl. Vc. Klasa IIa wysłuchała fragmentu przezabawnej książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w interpretacji Darii Siekierki i Kryspina Wardzińskiego z kl. Vc.

Dziękujemy tym uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie”, której głównym celem była promocja czytelnictwa i zachęcanie do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Ilość odsłon: 185 Ostatnio zmieniany: 29-05-2019

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LISTOPAD 2018

Scroll to top