10-04-2011

Konkurs czytelniczy "Nasze lektury"

Napisała:

8 kwietnia 2011 roku uczniowie klas III uczestniczyli w konkursie czytelniczym pt."Nasze lektury". Trzyosobowe reprezentacje klas: IIIa, IIIb i IIIc wykazały się świetną znajomością następujących utworów:
- "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza,
- "Brzydkie kaczątko" Jana Christiana Andersena,
- "O dwunastu miesiącach" Janiny Porazińskiej,
- "Dziewczynka z zapałkami" Jana Christiana Andersena.

Trzecioklasiści odpowiadali na pytania dotyczące treści ww. ksišżek, rozpoznawali ich bohaterów na podstawie opisu, przyporządkowywali rekwizyty do poszczególnych utworów. Wszystkie zespoły bardzo dobrze odpowiadały na wylosowane pytania i zajęły ex aequo pierwsze miejsce.
Konkurs przygotowała pani Magdalena Bienias - nauczyciel bibliotekarz, a prowadzili go członkowie Klubu Miłośników Książek: Agata Koniuszenna, Klaudia Kosińska, Joanna Wenda i Mateusz Krzewina - uczniowie klasy VIa.

Ilość odsłon: 2022 Ostatnio zmieniany: 28-03-2013

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top