24-05-2015

Bliżej PRZYRODY

Napisała:

13 maja 2015 r. w ramach III edycji projektu edukacyjnego „Odkrywcy Łodzi" byliśmy na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym. Po ogrodzie oprowadzał nas przewodnik, który ciekawie opowiadał o napotkanych roślinach. Na początku oglądaliśmy drzewa liściaste Później różne rośliny zielone, w tym chwasty. Kolejnym etapem zwiedzania była wspinaczka po skałach ogrodu. Obejrzeliśmy także dawną zagrodę wiejską: z ogromnym żurawiem i pięknymi ulami. Duże wrażenie zrobiła na nas plantacja różnokolorowych tulipanów oraz rodzina kaczek, które swobodnie spacerowały po trawie. Następnie poszliśmy do magicznego, kamiennego kręgu, gdzie odpoczywaliśmy, a Piotrek i Wiktoria próbowali medytować. Następnie obejrzeliśmy sześć różnorodnych zegarów słonecznych, poznaliśmy ich budowę i zasady działania. Na koniec szukaliśmy czterech leśnych skrzatów. Wszyscy bez trudu wywiązali się z zadania, w nagrodę pan przewodnik wręczył nam odznaki „Odkrywców Łodzi".

To była suuuuuuuper wycieczka!!! Chcielibyśmy mieć więcej takich lekcji. Dziękujemy bardzo organizatorom wycieczki. Uczniowie klasy III a

 

Ilość odsłon: 3852 Ostatnio zmieniany: 24-05-2015
Scroll to top