16-11-2012

IV WARSZTATY REGIONALNE „Na ludową nutę"

Napisane przez: Członkowie Klubu Młodego Łodzianina wraz z opiekunem - Jolantą Ozimek

16 listopada 2012 r. reprezentacja Klubu Młodego Łodzianina z naszej szkoły uczestniczyła w IV WARSZTATACH REGIONALNYCH „Na ludową nutę", organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 46 w Łodzi. Cała szkoła udekorowana była na ludowo. Organizatorzy zaprosili wielu ciekawych gości i przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji.

Dziewczyny uczyły się mówić gwarą, poznawały stroje ludowe z regionów etnograficznych łódzkiego, malowały, wycinały wycinanki. Tańczyły także tańce ludowe pochodzące z łowickiego, opoczyńskiego i sieradzkiego. Niestety zabrakło czasu na pieczenie podpłomyków i wykonywanie kwiatów z bibuły.

Na koniec podczas podsumowania wysłuchaliśmy występów chóru z zaproszonego do współpracy 32 Gimnazjum oraz otrzymaliśmy prezenty i podziękowania za aktywny udział.

Było fantastycznie i za rok znów chętnie weźmiemy udział w warsztatach.

Ilość odsłon: 4280 Ostatnio zmieniany: 16-11-2012