20-10-2009

RATUJMY ZABYTKI STAREGO CMENTARZA

W tym roku odbędzie się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej XV jubileuszowa kwesta na rzecz ratowania zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii.
A warto pamiętać, że od listopada 2006 roku nasza szkoła opiekuje się jednym z przeznaczonych do renowacji grobowców w części ewangelickiej. W tym roku wykonaliśmy już prace porządkowe - uprzątnęliśmy śmieci, umyliśmy granitowe płyty grobowca, położyliśmy kwiaty, zapaliliśmy lampkę.

W piątek 30 X 2009 r. reprezentanci naszej szkoły wezmą udział w kweście na Starym Cmentarzu.
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej akcji, ponieważ w dniach 27 - 29 października 2009 r. członkowie Klubu Młodego Łodzianina z klasy V b, będą na terenie szkoły zbierać fundusze na ratowanie zaniedbanych nagrobków. Wasze datki wraz z tymi, które zbierzemy podczas kwesty na cmentarzu, będą naszym wkładem w ratowanie dziedzictwa Łodzi.

Klub Młodego Łodzianina wraz z opiekunem J. Ozimek

Ilość odsłon: 2287 Ostatnio zmieniany: 04-03-2013