22-03-2013

„Szalom w sercu Łodzi”

6 marca 2013 r.  odbyła się inauguracja nowego szkolnego projektu „Szalom w sercu Łodzi”.
Tegoroczny projekt o Łodzi związany jest z przybliżeniem historii naszego miasta w  590 rocznicę nadania jej praw miejskich, ale szczególną uwagę zwraca na  historię, kulturę i tradycje żydowskich mieszkańców dawnej, wielokulturowej Łodzi.

W ramach projektu uczniowie będą brali udział w wycieczkach po Łodzi, zajęciach warsztatowych, konkursach (plastyczny, fotograficzny i wiedzy o Łodzi). Będą wykonywali projekty prezentujące miejsca związane z dzielnicą żydowską czyli okolice naszej szkoły – Stary i Nowy Rynek oraz Park Staromiejski - dawniej i dziś, ale w różny6ch formach. Klasy IV wykonują plakat, klasy V album, a klasy VI prezentację multimedialną.

Planujemy udział w Nocy Muzeów, przygotowując przestrzenną ekspozycję o Litzmannstadt Getto oraz mały sztetl z prezentacją tradycji i kultury mieszkańców „zaginionej dzielnicy”, przygotowana przez  uczniów. Kontynuacją wieczoru będzie NOC w SZKOLE, którą rozpocznie koszerna kolacja. Później grupę wybrańców spośród uczniów klas IV – VI i nauczycieli, czeka oglądanie „Skrzypka na dachu” oraz wspólne nocowanie na sali gimnastycznej i ……….. niespodzianka.

Na zakończenie projektu nie tylko podsumowania konkursów, wystawy i prezentacje, ale także przedstawienie o Łodzi w kilku językach czyli polskim, angielskim i hebrajskim.

Do końca maja czeka nas wiele atrakcji, ale i sporo pracy.

Ilość odsłon: 4462 Ostatnio zmieniany: 22-03-2013