20-11-2013

Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

W poniedziałek – 18 listopada – uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach: „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”, zorganizowanych na terenie Ośrodka Działań Ekologicznych: „Źródła”
Rozmawiali na temat prawidłowych postaw wobec zwierząt. Zastawiali się kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce w społeczeństwie

Dlaczego są więzione i zadaje się im niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób złe traktowanie zwierząt odbija się w relacjach międzyludzkich?
Uczniowie zadawali mnóstwo nurtujących ich pytań. Dowiedzieli się jakie są miejsca naturalnego występowania różnych gatunków zwierząt, poznali ich warunki życia i zachowanie.
Wcielali się w role różnych zwierząt, wspólnie malowali ich świat.
Uczniowie, podczas zajęć,  uświadamiali sobie oczywistą prawdę - że zwierzę nie jest rzeczą.
Są to istoty, które tak samo jak ludzie potrzebują miłości, czułości i szacunku!

Ilość odsłon: 6114 Ostatnio zmieniany: 26-11-2013