Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 marzec 2019

Na spotkaniach koła informatycznego nudy nie ma! Wiedzą o tym uczniowie klas VII, którzy od lutego uczestniczą w tych zajęciach. Dzisiejsze (11 marca 2019 r.) upłynęły na programowaniu robotów Dash & Dot. Siódmoklasiści mieli za zadanie napisać program złożony z pętli i instrukcji warunkowych, za pomocą którego robot pokona trasę wyścigu i to w jak najkrótszym czasie... Najlepszym wynikiem pochwalić się mógł Piotr i zaprogramowany przez niego Dash.

Uczniowie klas VII świetnie się na zajęciach bawili i już czekają na te w przyszłym tygodniu!

11 marca 2019 r. odbyły się warsztaty Samorządu Uczniowskiego dotyczące praw i obowiązków ucznia zapisanych w Statucie SP 45. Przedstawiciele klas IV-VIII pracowali w mieszanych grupach. Dyskutowali o prawach i obowiązkach, karach i nagrodach, jakie korzyści wynikają z przestrzegania przyjętych zasad oraz które z praw i obowiązków są dla nich najważniejsze i dlaczego. Uczniowie dyskutowali, uzgadniali stanowiska oraz argumenty za i przeciw. Takie warsztaty to prawdziwa szkoła demokracji.

Kategoria: Samorząd Szkolny