Artykuły filtrowane wg daty: maj 2021

Szanowni Państwo!

W związku z informacją uzyskaną z Wydziału Oświaty o organizowaniu przez Miasto Łódź dwutygodniowych kolonii socjalnych dla dzieci najmłodszych w miejscowości Grotniki, pragnę przekazać, że do naszej szkoły trafi 6 miejsc. Koszt wypoczynku, to 250zł. Wsparcie skierowane jest do dzieci uczących się w klasach 1-4.

Kolonie odbędą się w następujących terminach:

1. 2x – 28.06.-10.07

2. 2x – 26.07-07.08

3. 2x – 09.08.- 21.08

Kryteria Wydziału Edukacji ubiegania się o kolonie:

- dzieci pochodzące z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych lub życiowych,

- dzieci, których rodzice utracili zatrudnienie w pandemii (prośba o wgląd w świadectwo pracy)

- dzieci, których rodziny zamieszkują tereny objęte rewitalizacją,

- dzieci objęte pieczą zastępczą.

Wszystkich chętnych proszę o składanie pisemnych deklaracji wraz z uzasadnieniem u pedagoga szkoły p. Katarzyny Barańskiej lub w sekretariacie do dnia 28.05.2021r do g.14.00.

Komisja socjalna rozpatrzy wnioski w dniu 31.05.2021 i powiadomi każdego zainteresowanego. Pierwszeństwo mają osoby, które nie korzystały z wypoczynku dla dzieci w roku ubiegłym. Wnioski można przesłać także drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem zgłoszenia będzie złożenie przez rodziców/opiekunów otrzymanych w szkole kart kwalifikacyjnych wraz z dowodem wpłaty w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym ul. Legionów 27 do dnia 7 czerwca 2021

Dnia 25, 26, 27 maja 2021 r. godz. 9.00
odbędzie egzamin Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

dla klas VIII

W tych dniach -  zgodnie z organizacją roku szkolnego - nie ma zajęć lekcyjnych.

Zbiórka uczniów klas VIII o godz. 8.30:

- klasa VIII a w sali 36

- klasa VIII b w sali 25

Uczniowie, którzy spóźnią się, nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej.

Ewentualną nieobecność ucznia z powodu choroby usprawiedliwiają rodzice, dołączając zwolnienie lekarskie.

Obowiązuje strój galowy, posiadanie legitymacji i obuwia na zmianę.

Należy przynieść wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem, oraz linijkę na matematykę.

Nie można posiadać telefonów komórkowych.

Uczniowie mogą przynieść wodę mineralną i korzystać z niej podczas egzaminu

W sali po otrzymaniu zestawu egzaminacyjnego uczeń:

• uważnie zapoznaje się z instrukcją;
  • pracuje samodzielnie (nie zadaje pytań, nie porozumiewa się z innymi, nie opuszcza sali). Niewłaściwe zachowanie ucznia powoduje unieważnienie pracy.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uczeń, który z przyczyn zdrowotnych lub losowych, nie przystąpi do sprawdzianu, ma obowiązek pisać sprawdzian w drugim terminie w czerwcu

Liczymy na pełną mobilizację i życzymy powodzenia.

25 maja i 27 maja 2021 r. zapraszamy Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

wraz z dziećmi na „spacer po szkole”

W związku z koniecznością przestrzegania reżimów sanitarnych „spacery” będą odbywać się w małych grupach w godzinach między 16.30 - 18.00.

Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa tel.: 42 616 01 53 do dnia 23 maja.

Serdecznie zapraszamy!

W dniach 25, 26, 27 maja 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą egzaminy klas VIII.

W tych dniach pozostali uczniowie mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dla wszystkich uczniów, których rodzice w tych dniach pracują czynna będzie świetlica szkolna w godz. 7.00-17.00. Nie ma obiadu.

W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego przypominamy, że dni:

28 maja 2021 r. - piątek

4 czerwca 2021 r. - piątek

są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tych dniach organizujemy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Bardzo prosimy aby potrzebę opieki nad dzieckiem w dniach 25-28 maja 2021 oraz 4 czerwca 2021 zgłaszać do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły.

Od poniedziałku 17 maja wracamy do nauki w szkole.

Pierwsze dwa tygodnie zaczynamy od zajęć w trybie hybrydowym.

W SP 45 klasy będą uczyć się w szkole naprzemiennie po 2 dni:

Okres pracy hybrydowej

W szkole:

klasy I-III codziennie oraz:

On-line:
Pierwszy tydzień
poniedziałek - 17 maja klasy IV, V, VIII klasy VI, VII
wtorek - 18 maja klasy IV, V, VIII klasy VI, VII
środa - 19 maja klasy VI, VIII klasy IV, V, VII
czwartek -20 maja klasy VI, VIII klasy IV, V, VII
piątek -21 maja klasy VII, VIII klasy IV, V, VI
Drugi tydzień
poniedziałek - 24 maja klasy VII, VIII klasy IV, V, VI

wtorek - 25 maja

środa - 26 maja

czwartek - 27 maja

Egzamin klas VIII

Nie ma lekcji.

Opieka świetlicy dla dzieci, których rodzice pracują

piątek 28 maja Dzień wolny od lekcji zgodnie z organizacją pracy SP45 na rok sz. 2020/21. Opieka świetlicy dla dzieci, których rodzice pracują.
Od 29 maja wszystkie klasy w szkole

Plan lekcji od 17 maja 2021 zostanie nieco zmieniony i będzie obowiązywać do końca roku szkolnego. Zmiany dotyczyć będą zarówno lekcji w szkole, jak i lekcji on-line.

Nowy plan lekcji na stronie internetowej szkoły w czwartek 13 maja.

Nabór do szkół ponadpodstawowych rusza 17 maja 2021 r i będzie odbywał się w sposób elektroniczny poprzez stronę:

13 maja 2021 r o godz. 17. 00 na wyżej wymienionej stronie dostępne będzie webinarium "Akcja rekrutacyjna - jak korzystać z systemu naboru elektronicznego"