Artykuły filtrowane wg daty: luty 2024

29 lutego uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach w łódzkim Eksperymentarium. Zajęcia łączyły ze sobą wiedzę z zakresu fizyki i chemii. Pokazywały jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni (soda oczyszczona, cukier puder, ocet). Profesjonalne stroje pracowników laboratorium oraz doświadczenia, które wykonywały dzieci pozwoliły uczniom poczuć się jak prawdziwi naukowcy!

Kategoria: Aktualności

21 lutego, w klasie 2a odbył się przegląd talentów uczniów pod hasłem „Talent show”. Były wspólne tańce i śpiewanie piosenek znanych i mniej znanych. Wokalistom towarzyszyli muzycy grający na ukulele i gitarze. Wszyscy świetnie się bawili.

Kategoria: Aktualności

Uruchomiono Łódzką Bazę Edukacyjną [ lbe.edu.pl ] i połączonych z nią portali społecznościowych.
Ich powstanie ma na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów klas ósmych do procesu rekrutacji oraz rozpropagowanie oferty łódzkich szkół ponadpodstawowych wśród ósmoklasistów i ich rodziców.

Informacje o ŁBE znajdują się także na stronie Urzędu w zakładce dotyczącej Edukacji - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

 

List Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwa - Wodnickiej w związku z uruchomieniem Łódzkiej Bazy Edukacyjnej i połączonych z nią portali społecznościowych.

Kategoria: Aktualności
29-02-2024

1,5 % podatku

Szanowni Rodzice i Przyjaciele Szkoły nr 45 w Łodzi!

W 2024 roku można zdecydować o przekazaniu 1,5% swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz organizacji pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za ofiarowanie tych kwot na rzecz naszej szkoły.

Jak przekazać 1,5% podatku dla naszej szkoły?

Należy uzupełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym:

PIT-36 – poz. 520, 521; PIT-36L – poz. 172, 173; PIT-37 – poz. 147, 148; PIT-38 – poz. 64, 65.

Wskazujemy organizację: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi z dopiskiem Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi numer KRS 0000401965.

Kategoria: Aktualności

W środę 21 lutego sala 24 przemieniła się w Olimp, a uczniowie klasy Vb wraz z wychowawczynią w boginie i bogów olimpijskich. Na uczcie nie zabrakło nektaru i ambrozji, ploteczek z wyższych sfer i obgadywania śmiertelników.

Kategoria: Aktualności

Od dnia 26 lutego 2024 r. obowiązywać będzie nowy plan lekcji.

Prosimy o sprawdzenie w zakładce PLAN LEKCJI

 

 

 

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 2
Scroll to top