13-02-2020

Dzień Doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Budowlano – Technicznych

Dzień Doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Budowlano – Technicznych fot. Agata Barańska

Chętni uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Doradztwa Zawodowego w ZSBT przy ul. Kopcińskiego. Wycieczka ta, to element realizacji projektu „Lepsze perspektywy” w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Wiceprezydentem Miasta Łodzi i Dyrektorem ZSBT a firmą Grupa Ekoenergia Sp. z o.o.

Po tym niecodziennym wydarzeniu uczestnicy wycieczki zwiedzali szkołę, zapoznawali się z ofertą szkół technicznych. Najciekawsze jednak okazały się warsztaty, w których uczestniczyli w sposób czynny czyli poznawali zawody w działaniu. A oto tematyka warsztatów:

• Warsztat 1: Lekkie konstrukcje budowlane;
  • Warsztat 2: Okładziny i tapety we wnętrzach;
  • Warsztat 3: Triki w rysunku architektonicznym;
  • Warsztat 4: Sztukatorskie elementy architektoniczne;
  • Warsztat 5: Środowisko przedmiotem naszej troski.

Ilość odsłon: 1516 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022