27-10-2018

Wycieczka krajoznawczo - turystyczna do Biskupina

Napisał:

Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym została zaproszona w ostatni weekend października, na dwudniową wycieczkę do Biskupina. Organizatorem wyjazdu było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Uczniowie odwiedzili Muzeum archeologiczne w Biskupinie, które położone jest na terenie należącym do wsi Biskupin w województwie kujawsko-pomorskim. Odkrycie osady było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Rezerwat archeologiczny w Biskupinie został uznany za pomnik historii w 1994 roku. To miejsce, gdzie we wczesnej epoce żelaza istniała osada obronna kultury łużyckiej. Jej odkrycie w 1934 roku pod wodami Jeziora Biskupińskiego stało się jednym z najważniejszych dokonań polskich archeologów, zaznaczającym przełom w stanie wiedzy o pradziejach. Wyjazd był bardzo udany a eksponaty muzealne wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników. To była wspaniała lekcja historii!

Ilość odsłon: 521 Ostatnio zmieniany: 25-12-2018

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LISTOPAD 2018

Scroll to top