Projekt "Stać nas na więcej" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

03-10-2014

Projekt "Stać nas na więcej"

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Projekt zakłada wdrażanie programu rozwoju szkoły i wzbogacanie oferty edukacyjnej poprzez:

• organizację zajęć wyrównawczych z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego w celu wyrównywania szans edukacyjnych;
  • prowadzenie cyklu przygotowań do sprawdzianu klas VI;
  • pomoc psychologa ( porady, warsztaty dla uczniów);
  • organizację zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania matematyczne, przyrodnicze i informatyczne;
  • warsztaty artystyczne: muzyczne, plastyczne, teatralne;
  • zajęcia wychowawcze dla młodszych dzieci w soboty i ferie;
  • zajęcia z terapii sensorycznej;
  • cykl działań przygotowujących do przyszłych wyborów zawodowych;
  • wzbogacanie form pracy na lekcjach poprzez realizację innowacji i wykorzystanie technik multimedialnych.

W ramach projektu szkoła uzyska dodatkowy sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Odbywać się będzie w oparciu o regulamin.

1. Na dodatkowe zajęcia wyrównujące braki w nauce, zajęcia profilaktyczne i terapeutyczne kwalifikacji uczniów dokona komisja na podstawie wniosku wychowawców. Wytypowani uczniowie – po uzyskaniu zgody rodziców - zostaną zaproszeni do udziału w zajęciach dostosowanych do ich potrzeb.
  2. Na zajęcia rozwijające zainteresowania odbędzie się nabór otwarty. Uczniowie po zapoznaniu się z harmonogramem zajęć i ich programem zgłosi chęć uczestnictwa do nauczycieli prowadzących.
  3. Na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w soboty i ferie odbędzie się odrębna rekrutacja.
    Zgłoszenia uczestnictwa dostępne będą w świetlicy i sekretariacie. Kwalifikacji dokona komisja biorąc pod uwagę potrzebę opieki ze względu na prace zawodową rodziców/ opiekunów lub potrzeby wychowawcze dziecka.
Ilość odsłon: 4824 Ostatnio zmieniany: 26-11-2014