Projekt "Stać nas na więcej" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

04-11-2014

Tajniki mechatroniki

28.10.2014 r. uczniowie klas IV-VI, pod opieką doradcy zawodowego p. Anny Zientarskiej, uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, który posiada najnowocześniejsze wyposażenie w zakresie mechatroniki.

Dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych, podczas których uzyskały podstawowe informacje o zawodzie mechatronika, m.in. dowiedziały się, jakie predyspozycje potrzebne są do pracy w tym zawodzie, jaka wygląda ścieżka kształcenia, w których łódzkich szkołach można kształcić się w zawodzie mechatronika i gdzie później można pracować.

W drugiej części spotkania uczestnicy wycieczki zwiedzali pracownie mechatroniczne, wykonywali także praktyczne ćwiczenia w specjalistycznych laboratoriach Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej: m.in. w:

- laboratoriach urządzeń mechatronicznych oraz laboratorium robotyki (sterowali ramieniem robota)

- laboratorium programowania obrabiarek sterowanych numerycznie oraz laboratorium przetwórstwa tworzyw sztucznych (obserwowali pracę urządzeń).

Ilość odsłon: 1972 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022