28-05-2024

Dzień Pszczoły w świetlicy szkolnej

Napisane przez: Dominika Jabłońska

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły na cześć tych jakże pracowitych i pożytecznych owadów. Taki dzień jest doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów.

Tego dnia, oglądaliśmy w świetlicy szkolnej filmy edukacyjne - „Dlaczego ważne są pszczoły?” oraz „Jak powstaje miód?” oraz prezentację multimedialną o roli tych owadów w środowisku naturalnym. Rozmawialiśmy o ochronie pszczół, sposobach pomocy im, a także o pracy pszczelarza i pszczelich produktach. Następnie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o pszczołach i wykonały cudowne prace plastyczne. Na sam koniec odbył się słodki poczęstunek w roli głównej z miodem.

Ilość odsłon: 113 Ostatnio zmieniany: 28-05-2024
Więcej w tej kategorii: « Uczta pełna witamin

Losowe artykuły

Scroll to top