28-05-2015

Spotkanie z panią Kasią Turajczyk

W poniedziałek, 25 maja, gościliśmy w szkole współautorkę książki „Gdzie się podziały sztućce pani Burgand ?”  - panią Kasię Turajczyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb oraz IVa.

Pani Turajczyk, odpowiadając na pytania zadawane przez uczniów, przedstawiła  swój sposób pracy nad treścią książki oraz ilustracjami do niej. Opowiedziała nam także o swoich pierwszych próbach malarskich, które podjęła w wieku 4 lat. Pomalowała wówczas ścianę w pokoju gościnnym swoich rodziców, wykorzystując do tego świeże owoce. W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy fragmentu książki w interpretacji autorki. Na zakończenie Pani Turajczyk ofiarowała bibliotece szkolnej egzemplarz książki z własnoręcznym podpisem.

Dziękujemy  za spotkanie  i życzymy wielu sukcesów!

O autorce:

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilkunastu lat przebywa za granicą. Mieszkała w Austrii i Holandii. Ostatnio w Anglii. Maluje, pisze, poetyzuje, fotografuje, odkrywa, poszukuje i tworzy.

O książce:

„Gdzie się podziały sztućce pani Burgand?” to piękna opowieść o przyjaźni. W dobie komputerów i internetu dzieci zapominają, że największa moc tkwi w wyobraźni. Pięcioro przyjaciół z Doliny Wyobraźni doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w każdej wolnej chwili przenoszą się w kolorowy świat fantazji. Biorą udział w wyścigach gokartów, stają się żeglującymi piratami czy też tajemniczymi detektywami. Odkryj razem z nimi świat, który każdy z nas ma w zasięgu wzroku, ale nie każdy potrafi go dojrzeć.

Ilość odsłon: 4015 Ostatnio zmieniany: 02-06-2015