07-02-2019

"My, uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy..."

Napisała:

W czwartek, 7 lutego 2019 r., uczniowie klasy Ia zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie zapoznały się z prośbami książki i z zasadami korzystania z księgozbioru. W trakcie zajęć twórczych uczniowie wykonali podobiznę wzorowego czytelnika. Kolejnym punktem programu była baśniowa gra terenowa, podczas której pierwszaki rozwiązywały rozmaite zadania. Gdy nadszedł czas pasowania na czytelnika, uczniowie złożyli obietnicę, że będą stosowali zasady dotyczące używania wypożyczonych książek. Na koniec dzieci otrzymały kolorowe zakładki i wypożyczyły pierwsze, samodzielnie wybrane lekturki. Podczas uroczystości opiekę nad młodymi czytelnikami sprawowały ich starsze koleżanki i koledzy z kl. 4b, 5b, 6b i 7a. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Ilość odsłon: 1861 Ostatnio zmieniany: 01-03-2019

Losowe artykuły

Scroll to top