15-09-2022

Międzynarodowy Dzień Kropki

Napisane przez: Karolina Zmysłowska-Kutysz

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam, gdzie nikt się go nie spodziewa. 

  Dzień Kropki ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. "The Dot". Opowiada historię Vashti, dziewczynki niemającej wiary w swoje plastyczne możliwości.

Wydawałoby się, że podczas lekcji plastyki, Vashti nie potrafi narysować zupełnie niczego. Do czasu, aż jej nauczycielka prosi, by dziewczynka narysowała znak i zobaczyła, gdzie ją poniesie. Nasza bohaterka poirytowana stawia na kartce zwykłą kropkę, podpisuje pracę, a następnie widzi swoją "pracę" za biurkiem nauczycielki w złotej ramie. Niezadowolona z tak niestarannej kropki i zaskoczona zachowaniem nauczycielki, zaczyna plastyczną przygodę z tworzeniem kropek każdego kształtu i rodzaju. Po jakimś czasie w szkole zostaje zorganizowana wystawa dzieł Vashti, a ona sama zostaje nazwana artystką przez chłopca, który podobnie jak ona twierdzi, że nie umie rysować... 

 TO WŁAŚNIE TA HISTORIA, KTÓRĄ NASI UCZNIOWIE MOGLI POZNAĆ DZIĘKI ZAJĘCIOM CZYTELNICZYM, PRZYCZYNIŁA SIĘ DO WSPANIAŁEJ ZABAWY SZKOLNEJ…

 Uczniowie klas II-VIII wzięli udział w twórczej zabawie kreowania własnej kropki. Nad swoimi kropkami uczniowie pracowali podczas lekcji plastyki, w bibliotece podczas przerw…., samodzielnie i w grupach…. i jak kto chciał….

 Pomysłowością wykazywała się także nasi kochani nauczyciele i pracownicy.

 Uczniowie klas I, II i III uczestniczyli także w specjalnie na tę okazję zorganizowanych zajęciach sportowych, czytelniczych i plastycznych.

Nikt nie opuścił szkoły bez dyplomu uznania zasług…

 Zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach czytelniczych biblioteki szkolnej!!!

 Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym organizatorom:

Paniom: Karolinie Zmysłowskiej – Kutysz, Agacie Barańskiej, Jolancie Masłowskiej, Karolinie Politowskiej, Dominice Jabłońskiej, Małgorzacie Żak,

a także wychowawcom i wszystkim, którzy pomagali nam podczas organizacji tego dnia.

 

Ilość odsłon: 220 Ostatnio zmieniany: 21-09-2022
Scroll to top