21-09-2022

Narodowe czytanie 2022

Napisane przez: Karolina Zmysłowska-Kutysz

2 września nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, którą patronatem obejmuje Prezydent RP. Uczennice i uczniowie klas 6b i 8c wraz z nauczycielkami: p.  Karoliną Zmysłowską – Kutysz i p. Joanną Lesiak przygotowali piękne czytanie utworów Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”. 

Dzięki przygotowanej specjalnie na tę okazję prezentacji multimedialnej uczniowie mogli dowiedzieć się, czym charakteryzowała się epoka romantyzmu, w której tworzył Adam Mickiewicz, poznać burzliwe dzieje życia tego wybitnego poety oraz zebrać garść wiadomości o gatunku literackim, jakim jest ballada. Po takim wstępie uczniowie z uwagą przysłuchiwali się czytaniu wybranych utworów, m.in. „Powrotu taty”, „Świtezianki”, „Lilii”, „Rybki” oraz ballady „To lubię”. 

Zachęcamy do udziału i zapraszamy na kolejne akcje czytelnicze do szkolnej biblioteki. 

Ilość odsłon: 168 Ostatnio zmieniany: 02-11-2022
Scroll to top