07-11-2022

Przerwa na czytanie

Napisane przez: Karolina Zmysłowska-Kutysz

25 października 2022r. całą społecznością szkolną włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione książki, by poświęcić czas przerw na ich lekturę.

Zapominalskich ratowała pani bibliotekarka, wypożyczając ciekawe zasoby biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w salach, na korytarzach, na sali gimnastycznej przed wf-em, czekając na rodziców w świetlicy. Czytaliśmy po polski i ukraińsku, na siedząco, stojąco i leżąc. Kolegom i koleżankom z klas 1, 2 i 3 czytali starsi uczniowie i wychowawczynie. To był bezcenny czas!

W sumie czytało nas razem 308 osób, w tym uczniowie, nauczyciele, panie z obsługi.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do czynnego udziału w następnych wyzwaniach czytelniczych !!!

Ilość odsłon: 307 Ostatnio zmieniany: 10-11-2022