29-03-2008

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Napisała:

W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Uroczystość przyjęcia uczniów do grona czytelników biblioteki jest bardzo uroczysta, gdyż nauczyciel-bibliotekarz chce, aby pierwsza wypożyczona książka na długo została zapamiętana.

 

W tym roku pasowanie na czytelników miało miejsce 28 marca. Specjalnie na tę okazję przygotowywana była inscenizacja na temat roli czytania, biblioteki. W przygotowaniu uroczystości ważną rolę odegrały uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki, które uczestniczyły w inscenizacji, przygotowały dekoracje, stroje. Uczniowie klasy pierwszej w obecności koleżanek i kolegów uroczyście złożyli obietnice, że będą wiernymi przyjaciółmi biblioteki, będą szanować książki i o nie dbać. Po złożonej przysiędze nowi czytelnicy otrzymali zakładkę do książek.

Ilość odsłon: 2253 Ostatnio zmieniany: 24-03-2013

Losowe artykuły

Scroll to top