20-05-2019

Prezentacja zadania projektowego - poznajemy wybrany zawód

Napisał:

W poniedziałek i w czwartek, 20 i 23 maja 2019 roku, uczniowie klasy VIII A na lekcji informatyki prezentowali wyniki pracy projektowej dotyczącej zawodoznawstwa. Zadanie ósmoklasistów polegało na przygotowaniu w grupie lub indywidualnie internetowego bloga na temat wybranego zawodu.

Uczniowie wskazywali między innymi na wady i zalety wykonywania określonej profesji, określali kształt ścieżki edukacyjnej dla danego zawodu oraz perspektywy zatrudnienia na danym stanowisku w Łodzi i w województwie łódzkim. Na blogach znalazły się też ciekawostki z danej branży, a także przykłady książek, czasopism i serwisów internetowych przydanych dla reprezentantów wybranego zawodu.

Informacje zebrane przez uczniów z pewnością mogą być przydatne w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Ilość odsłon: 897 Ostatnio zmieniany: 29-05-2019