03-05-2015

Ekologiczne kupowanie i śmieci sortowanie

Napisała:

 

W dniu 24 kwietnia 2015 r. uczniowie biorący udział w zajęciach Zielonego Centrum Łodzi – Ekopracownia w SP45 zaprosili nas na apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Był on podsumowaniem skierowanych do społeczności klas 4-6 działań  w ramach projektu Ekologiczne kupowanie, śmieci segregowanie.

 Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach w Ośrodku Działań Ekologicznych Źródła gdzie dyskutowali o tym, na czym polega świadoma konsumpcja, jakie znaki znajdują się na produktach ekologicznych oraz o tym jak i dlaczego należy sortować śmieci. Wykonywali też plakaty, dzięki czemu mogliśmy przygotować  wspaniałą wystawę.

Na lekcjach przyrody uczniowie pisali też List dla  Ziemi – łącznie napisaliśmy ponad 80 listów, w których opowiadaliśmy o problemach, z jakimi boryka się nasza planeta. Zastanawialiśmy się w nich nad tym, co my, dzieci możemy zrobić by je rozwiązać.

Pomysłów mieliśmy wiele…

Ilość odsłon: 3763 Ostatnio zmieniany: 03-05-2015
Scroll to top