06-06-2017

ART ŁÓDŹ czyli artystycznie o Łodzi

Napisała:

2 czerwca 2017 r. podsumowaliśmy tegoroczny projekt z zakresu edukacji regionalnej ART ŁÓDŹ. Uczniowie klas 4 -6 opracowywali plakaty przedstawiające ludzi kultury związanych z naszym miastem: Juliana Tuwima, Władysława Strzemińskiego, Artura Rubinsteina, Katarzynę Kobro, Karla Dedeciusa i Władysława Reymonta. Z działań artystycznych, zadaniem klas 4 było wykonanie obrazu "Kolorowi, wielokulturowi", klasy 5 tworzyły rzeźbę do Galerii Wielkich Łodzian, a klasy 6 przygotowywały przedstawienie lub film. Ponad to uczniowie biorący udział w zajęciach "Przystanek Łódź" wykonywali artystyczne skojarzenia z historią i architekturą naszego miasta. Niesamowicie wypadła wyklejanka synagogi Altshtot (5b), ale ciekawe okazały się też łódki na tle powidoków (4b) i fabryki z zabytkami Łodzi w okienkach. Elementem projektu były również łódzka, artystyczna Noc w Szkole i szkolny konkurs wiedzy o Łodzi. Laureatami tego ostatniego byli:

I miejsce - Filip Tomys 6a
II miejsce - Agnieszka Żuraw 5b
III miejsce - Tomasz Wolski 6a
wyróżnienie - Nikola Kaźmierczak 5b

Puchar Dyrektora EURO KLASA zostanie wręczony zwycięskiej klasie w Dniu Prymusa.

Ilość odsłon: 1663 Ostatnio zmieniany: 11-06-2017
Scroll to top