27-03-2018

Hallo Österreich - Witaj Austrio

Napisała:

W tym roku szkolnym poznaliśmy bliżej kolejny kraj Unii Europejskiej czyli Austrię. W ramach szkolnego projektu edukacyjnego każda klasa IV - VII prezentowała w swojej pracowni jakiś fragment austriackiej układanki: historię, przyrodę, tradycje i zwyczaje, kuchnię, kulturę i sztukę, sport, ciekawostki oraz stolicę czyli Wiedeń. Spacer po Austrii wzbogacił naszą o niej wiedzę dzięki przewodnikom klasowym i pięknym ekspozycjom. Podziwialiśmy też wykonane na plastyce prace inspirowane twórczością Gustawa Klimta oraz przygotowane przez klasy VII na zajęciach języka niemieckiego prezentacje poezji konkretnej i poetów austriackich. Ilustrowane były one pięknymi portretami autorstwa Krystiana z VII a. Klasy VII brały również udział w lekcjach geografii o Unii Europejskiej oraz blaskach i cieniach przynależności do niej. A na koniec dnia projektowego, podczas podsumowania obok wspaniałych występów szkolnego chóru, odbył się pokaz walca wiedeńskiego w wykonaniu uczniów klas VII. Projekt realizowany był we współpracy z Centrum Edukacji i Rozwoju w ramach działań Międzyszkolnego Klubu „Europa w Naszej Szkole”.

Filmy:    Tańcz z nami Europo      Walc wiedeński

Ilość odsłon: 315 Ostatnio zmieniany: 09-04-2018
Więcej w tej kategorii: « DRZWI OTWARTE Wesołych Świąt »
Scroll to top