24-10-2019

Deutscher Kulturtag - Dzień Kultury Niemieckiej

Napisała:

W dniu 24 października 2019 roku, w naszej szkole, uczniowie klas VII i VIII przygotowali "Dzień Kultury Niemieckiej". Wydarzenie to zorganizowane zostało jako projekt edukacyjny wpisujący się w realizowany w naszej szkole projekt "Lepsze perspektywy" finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem "Dnia Kultury Niemieckiej" było zapoznanie uczniów uczących się języka niemieckiego, ale nie tylko, z kulturą państw niemieckiego obszaru językowego w niekonwencjonalny sposób.

Zadaniem uczniów klas VII i VIII było samodzielne zaprojektowanie, przygotowanie i zorganizowanie stanowiska przedstawiającego treści realio- i kuluroznawcze na temat jednego z państw DACHL. Uczniowie przygotowali ogromne flagi, ciekawe i kolorowe plakaty informacyjne oraz degustacje słodkości i potraw z poszczególnych krajów niemieckojęzycznych.... Aby jednak projekt miał dodatkową wartość edukacyjną, wszyscy uczniowie mieli za zadanie wyszukać w przygotowanych materiałach  konkretnych informacji i odpowiedzieć na kilka pytań przygotowanych przez nauczyciela na arkuszu pracy. Początkowo zadanie to wydawało się być trudne, ale po chwili okazało się być doskonałą zabawą, co widać na zdjęciach...

Ilość odsłon: 465 Ostatnio zmieniany: 06-11-2019
Scroll to top