08-11-2019

Wycieczka klas VII do Bełchatowa

Napisane przez: Katarzyna Barańska
Wycieczka klas VII do Bełchatowa fot. Katarzyna Barańska

W ramach realizacji projektu "Lepsze Perspektywy" finansowanego ze środków Unii Europejskiej, uczniowie klas siódmych pojechali na zajęcia warsztatowe z cyklu "Giganty Mocy" do Centrum Edukacyjnego w Bełchatowie.

Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwsza - zwiedzanie sal edukacyjnych PGE Gigantów Mocy i rozwiązywanie zadań z zakresu przyrody, geografii i fizyki. Spacerując po multimedialnych salach z audioprzewodnikami nasza młodzież miała okazję zbadać dno morza, las tropikalny, ale przede wszystkim poznać poszczególne fazy formowania się złóż węgla brunatnego. Była również okazja poeksperymentować w generatorze wytwarzającym prąd. Druga część - to godzinne warsztaty  w laboratorium. Zadaniem uczniów było przygotowanie i odpowiednich preparatów,  badanie ich pod mikroskopem oraz obrabianie widzianego obrazu za pomocą specjalnego programu komputerowego. Warsztaty były doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole.

Wszyscy doskonale się bawili, ćwicząc podzielność uwagi, koncentrację oraz zapamiętywanie Zwieńczeniem pobytu w Bełchatowie był spacer na Górę Kamieńsk.

Ilość odsłon: 1106 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020