19-09-2010

71. rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 17 września 2010 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grupa szkolnego koła teatralnego, pod kierunkiem P. Karoliny Zmysłowskiej -Kutysz, przygotowała piękny montaż muzyczno-poetycki.

Wiersze najsłynniejszych poetów polskich urozmaicone zostały prezentacją multimedialną, przedstawiającą wojenną rzeczywistość oraz interesującym podkładem muzycznym - wyła syrena, spadały bomby, czerwieniły się maki i szumiały wierzby...Takie połączenie elementów wpłynęło na zainteresowanie uczniów klas IV - VI. W ciszy i skupieniu słuchali oni wierszy i oglądali slajdy prezentacji. Szczególnie ciepło i z dużą radością został przyjęty taniec wykonany przez młodych aktorów. Odtańczony pod koniec przedstawienia pozwolił odbiorcom odpocząć i odprężyć się, dzięki czemu przedstawienie nie dłużyło się i nie pozwoliło się znudzić odbiorcom.

Ilość odsłon: 5851 Ostatnio zmieniany: 19-09-2010